R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41336837 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Szosowi mastersi kończą sezon

 

W sobotę wyścigi na Torze Poznań


Na Torze Poznań wielokrotnie ścigał się Ryszard Szurkowski (z lewej) - polski kolarz wszech czasów. Na zdjęciu z Aleksandrem Morozowskim (prezesem firmy DHL - w środku) i Januszem Kowalskim - kolarskim mistrzem świata amatorów z 1974 roku. Poznań, 15 października 2006.

W sobotę 6 października na Torze Poznań odbędą się wyścigi kolarskie mastersów, w których rywalizować będą najlepsi w Polsce zawodnicy w tych kategoriach wiekowych. Okazję pokazania swych umiejętności będą mieli także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz kolarze górscy. Organizatorzy zapraszają także do rywalizacji panie.

Tor Poznań ma długość 4000 metrów i startujący, w zależności od kategorii, pokonają od 40 do 80 kilometrów. Wyścig zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami UCI i Polskiego Związku Kolarskiego. Trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzyma puchary, także najstarszy uczestnik niedzielnych wyścigów.

Dystans i kategorie:

- godz. 16.00, start uczniów szkół podstawowych i gimnazjów
- godz. 16.15, start kat. cyklosport mężczyzni, M30, 20 rund - 80 km
- godz. 16.45, start kat. M40, M50, 15 rund - 60 km
- godz. 16.46, start kat. M60, M70, MTB oraz kobiety 10 rund - 40 km

Zgłoszenia
W dniu zawodów od godz. 15 do 16, z ważną licencją Polskiego Związku Kolarskiego lub dowodem tożsamości (amator MTB) przy linii startu i mety. Odprawa techniczna o godz. 15.45.

Uczestnictwo
Prawo startu ma zawodnik posiadający sprawny sprzęt i kask, dowód tożsamości lub ważną licencję Polskiego Związku Kolarskiego (masters, cyklosport) oraz ważne badania lekarskie.

Organizatorem imprezy jest Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, współorganizatorami - Automobilklub Wielkopolski, UKS Błyskawica Tarnowo Podgórne oraz Wielkopolski Związek Kolarski z siedzibą w Kaliszu.

Dyrektorem wyścigu jest prezes PTC Romuald Szaj (tel. 504 004 447), sędzią głównym Jerzy Placek.

6 października 2012
Szosowe zakończenie sezonu masters

Organizator: Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Automobilklub Wielkopolski, UKS Błyskawica Tarnowo Podgórne oraz Wielkopolski Związek Kolarski z siedzibą w Kaliszu
Gdzie: Tor Poznań - Przeźmierowo, ul. Wyścigowa 3
Start: godzina 16 (zapisy od godziny 15). Szosowe wyścigi mastersów, kobiet, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz kolarzy górskich. Mastersi oraz amatorzy cyklosportu rywalizować będą na dystansach od 40 do 80 kilometrów.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL