Jestes 41035607 gosciem na naszej stronie
Udane wyścigi szosowe w Suchym Lesie

Grzegorz Wojtera wygrał wyścig VIP-ów

Ponad 130 zawodników ścigało się w niedzielę 24 maja podczas ogólnopolskich wyścigów szosowych w Suchym Lesie. Była to już dwunasta edycja udanej imprezy zorganizowanej przez Poznańskie Towarzystwo Cyklistów i władze gminy Suchy Las.

Do Suchego Lasu przyjechało 110 mastersów z całego kraju. Ścigali się oni na ulicach Suchego Lasu i drogach wokół tej podpoznańskiej miejscowości. Pogoda dopisała, zatem kolarze rozwijali dobre prędkości. Było na co popatrzeć, co podziwiać.

Wójt gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera (w żółtym stroju) wygrał wyścig VIP-ów i gratulował innym kolarzom (na zdjęciu ściska dłoń Arturowi Kozalowi).

W najliczniej obsadzonym wyścigu zawodników kategorii III (50-59 lat), na dystansie 63 km, triumfował Leszek Jakuć z Częstochowy, wyprzedzając po efektownym finiszu swych rywali - było ich aż 45. Jechał on po swój sukces 1 godzinę 35 minut 5 sekund.

W kategorii II (40-49 lat), dystans 84 km, wygrał Artur Spławski z Poznania. Jego czas - 2:03:25 h. W kategorii I (30-39 lat), ten sam dystans, triumfował Adrian Jach ze Szczecina - 2:02:00. Rywalizację zawodników do trzydziestego roku życia, 84 km, wygrał Artur Kozal z Poznania - 2:02:00.

Panowie po 70. roku życia, kategoria V, jechali 35 km. Wygrał Wojciech Krzyżanowski z Gdańska, jego czas - 1:00:01. Zawodnicy kategorii IV (60-69 lat) pokonywali dystans 49 km, wygrał Zbigniew Bielski z Gdańska - 1:20:02.

Nie zabrakło dzieci na starcie - z gromadki czternastu w kategorii do lat ośmiu wygrał Maksymilian Stachecki, w przedziale wieku 9-14 zwyciężył Artur Jatczak.

Odbył się także wyścig SuperMasters na siedmiokilometrowej rundzie wokół Suchego Lasu. Wygrał go Bogusław Malke przed Zdzisławem Obiegałą.

Z siedmiu VIP-ów najdzielniejszy kolarsko okazał się Grzegorz Wojtera -wójt gminy Suchy Las. Jako drugi na mecie zameldował się Piotr Miśkiewicz - właściciel firmy BCM Nowatex z Puszczykowa, trzeci był Jerzy Tracz.

Były puchary, nagrody. Ufundowali je: Janusz Kowalski - kolarski mistrz świata z 1974 roku, BCM Nowatex, firma transportowa Bajmax, firma JAR, Biuro Nieruchomości Ewy i Jerzego Traczów.  Smaczną grochówkę serwowała firma ABC kuchni.