Jestes 41038155 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Podwójny mistrz Polski wiceliderem BGŻ Pro-Ligi

Łukasz Bodnar przewodzi stawce 33 kolarzy

Tomasz Marczyński z grupy CCC Polsat Polkowice wywalczył w Złotoryi tytuł mistrza Polski elity w wyścigu ze startu wspólnego. Srebrny medal zdobył jego kolega z zespołu Tomasz Smoleń a na najniższym stopniu podium stanął Maciej Paterski (Liquigas Cannondale). Podwójny mistrz Polski awansował na pozycję wicelidera BGŻ Pro-Ligi, liderem pozostał jego kolega z zespołu Łukasz Bodnar.

Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) jest liderem BGŻ Pro-Ligi.

Zakończone w niedzielę mistrzostwa Polski ze startu wspólnego zakończyły się sukcesem grupy CCC Polsat Polkowice a w szczególności Tomasza Marczyńskiego. Jeden z liderów Pomarańczowych, który zwyciężył w ostatnim wyścigu BGŻ ProLigi - Małopolskim Wyścigu Górskim, sięgnął po oba tytułu mistrza Polski zarówno w jeździe indywidualnej na czas jak i w wyścigu ze startu wspólnego.

Rozegrana w czwartek jazda indywidualna na czas zakończyła się podwójnym sukcesem ekipy prowadzonej przez dyrektorów sportowych Piotra Wadeckiego i Roberta Krajewskiego. Złoty medal i tytuł mistrza Polski wywalczył Tomasz Marczyński przed swoim kolegą z zespołu, liderem BGŻ Proligi Łukaszem Bodnarem. Na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Ziółkowski z grupy BDC.

Od początku niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego aktywni byli kolarze z Polkowic. W pierwszej liczącej 16 kolarzy ucieczce znalazło się aż sześciu kolarzy z Polkowic. W najdłuższym odjeździe dnia udział brał kolarz tej ekipy Jacek Morajko. Broniący tytułu mistrza Polski zwycięzca cylu ProLigi z roku 2010 odjechał wraz z Dariuszem Baranowskim (Team BDC) oraz Michałem Kwiatkowskim (Team RadioShack).

Ucieczka trójki kolarzy doścignięta została na ostatniej rundzie, a na finiszu górą byli także kolarze CCC Polsat Polkowice zajmując podobnie jak podczas "czasówki" dwa pierwsze miejsca. Zwyciężył po raz drugi na tych mistrzostwach Tomasz Marczyński wyprzedzając Tomasza Smolenia. Trzecie miejsce zajął Maciej Paterski (Liquigas Cannondale), który już niedługo weźmie udział w wyścigu Tour de France.

Liderem BGŻ ProLigi po mistrzostwach Polski pozostał Łukasz Bodnar, wyprzedzając aż trzech swoich kolegów z drużyny. Zwycięstwo w Małopolskim Wyścigu Górskim oraz obu wyścigach o mistrzostwo Polski przyniosło pozycję wicelidera Tomaszowi Marczyńskiemu, który do lidera traci już tylko 18 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Marek Rutkiewicz ze stratą 41 punktów a czwarty jest wicemistrz Polski Tomasz Smoleń, którego strata jest większa i wynosi 91 punktów.

Kolejnym wyścigiem zaliczanym do cyklu BGŻ ProLigi będzie Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, który rozegrany zostanie w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2011.