R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878542 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sławomir Spławski najszybszy

 

Dwudniowe wyścigi kolarskie w Runowie


Triumfujący Sławomir Spławski. Runowo, 13 lipca 2019.
Fot. Piotr Kurek


Niewielka wieś Runowo (niecałe 200 mieszkańców) podczas weekendu, w sobotę i w niedzielę, gościła kolarzy. Pierwszego dnia rywalizowali oni w wyścigu ze startu wspólnego, drugiego w jeździe indywidualnej na czas. Było na co popatrzeć, było komu kibicować. Imprezę zorganizowało Poznańskie Towarzystwo Cyklistów przy wsparciu władz gminy Wągrowiec oraz Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, jej sponsorem była firma Merx Polska.

W sobotę 13 lipca odbyły się wyścigi szosowe ze startu wspólnego. Start i meta zlokalizowane były w Runowie. Panie i panowie ścigać się będą na różnych dystansach - od 102 do 17 kilometrów. Trasa wiodła z Runowa do Runowa przez miejscowości Runowskie, Rudnicze i Potulice. Długość rundy wynosiła około 8,5 km.

Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja zawodników kategorii cyklosport, M30 i M40 na 102 km (12 okrążeń). Po starcie bardzo mocno pojechał do przodu Grzegorz Hofmann z Góry, do którego po kilku kilometrach dojechali Sławomir Spławski z Bogdanowa i Adrian Jach ze Szczecina. Ta trójka zgodnie współpracując dojechała do mety, powiększając przewagę nad peletonem. Na finiszu najszybszy był Sławomir Spławski i on też może zostać uznany za bohatera soboty.

W sobotę w Runowie ścigało się około 100 ludzi i to we wszystkich kategoriach wiekowych. Pogoda sprzyjała, panie i panowie rywalizowali na starannie zabezpiecznej trasie przez policjantów, strażaków i fachowców z firmy ochrony osób i mienia Hunters.

Runowo, sobota 13 lipca - zwycięzcy

Cyklosport - mężczyzni
1. Piotr Kutschenreiter, Puszczykowo
M30
1. Sławomir Spławski, Bogdanowo
M40
1. Adrian Jach, Szczecin
M50
1. Artur Schaefer, Poznań
M60
1. Mirosław Jaszowski, Chocianów
M70
1. Stanisław Paterka, Głogów
M80
1. Jerzy Drewnik, Poznań

Cyklosport - kobiety
1. Weronika Tabała, Piła
K30
1. Marta Gogolewska, Wągrowiec
K50
1.Violetta Dura-Kolasińska, Poznań

Służba liturgiczna
1. Ks. Bartłomiej Przybylski, Piła
Policjanci
1. Konrad Michalik, Nowy Tomyśl
Służba zdrowia
1. Stanisław Szczepaniak, Poznań

Sponsorzy - kobiety
1. Marta Jaśkowiak, Wągrowiec
Sponsorzy - mężczyzni
1. Paweł Jaśkowiak, Wągrowiec

Przed tymi wyścigami szansę sportowej rywalizacji mieli zawodnicy szkółek kolarskich, uczniowie i uczennice szkół podstawowych oraz przedszkolacy.

W niedzielę kobiety i mężczyzni, w liczbie 73, rywalizowali w jeździe inydwidualnej na czas na dystansie 16,2 km. Najlepszy czas uzyskał Artur Staniec (Warszawski Klub Kolarski) - 00:21:17,057.

Impreza była niezwykle udana, co zgodnie dziś i wczoraj konstatowali startujący i organizatorzy, nie mówiąc o mieszkańcach Runowa, którzy z wielką przyjemnością są gotowi znów gościć i podejmować kolarzy.

                                        Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL