R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824627 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zwycięstwo Macieja Paterskiego

 

Wyścig Ślężański Mnich zainaugurował
sezon kolarski 2014 w Polsce


Maciej Paterski (drugi z prawej) wygrał dziś w Sobótce wyścig Ślężański Mnich. Zawodnik z Jarocina z kolegami z CCC Polsat Polkowice podczas styczniowej prezentacji teamu w Lubinie.
Fot. Piotr Kurek

Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice), po samotnym ataku na ostatnich kilometrach, wygrał inaugurujący krajowy sezon kolarski wyścig Ślężański Mnich w Sobótce. Z finiszującego peletonu najszybszy był inny kolarz CCC - Bartłomiej Matysiak.

Wyścig elity mężczyzn (siedem rund po 17 km, łącznie 119 km) był ukoronowaniem całego weekendu, podczas którego na trasach w okolicach Sobótki rywalizowali młodzicy, juniorzy i kobiety w różnych kategoriach wiekowych, a także amatorzy.

Przez trzy pierwsze rundy na czele jechała czteroosobowa grupka z Markiem Rutkiewiczem (CCC Polsat Polkowice). Na czwartym okrążeniu czołówka została doścignięta i przez resztę dystansu topniejący peleton nie pozwalał na żadne akcje.

W połowie finałowej rundy samotnie zaatakował Maciej Paterski. Kolarz z Jarocina szybko oderwał się od rywali i niezagrożony pomknął do mety. Wysoką formę 27-letni kolarz zaprezentował już dzień wcześniej, gdy był dziewiąty w holenderskim klasyku Dookoła Limburgii.

Za jego plecami na finiszu w Sobótce o dalsze miejsca walczyli sprinterzy. Najszybszy był Matysiak, wyprzedzając Pawła Franczaka (ActiveJet Team). Najlepszym orlikiem został szósty w klasyfikacji elity – Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice).

Kolarze ekipy z Polkowic zanotowali drugie krajowe zwycięstwo. W sobotę tradycyjne kryterium w Dzierżonowie wygrał bowiem Tomasz Kiendyś.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL