R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335538 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Artur Kozal najszybszy w deszczu

 

Szosowcy spotkali się po raz dwudziesty,
w niedzielę wielki finał na torze "Poznań"


Artur Kozal wygrał 12 października po raz trzeci w tym roku wyścig w ramach czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Krzysztof Nowak

Artur Kozal (FTI Racing Team) wygrał dwudziesty wyścig w ramach kolarskich czwartków 2016 na torze samochodowym "Poznań" i było to jego trzecie zwycięstwo w tym roku w tym miejscu. Mieszkaniec Mosiny najlepiej poradził sobie z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi (padający deszcz) i pewnie jako pierwszy minął linię mety przed Lechem Ergangiem z Poznania (Merx Team).

– Co tu dużo mówić, środowe (12 października) spotkanie kolarzy na torze samochodowym "Poznań" było spotkaniem śmiałków. Było zimno (tylko 4 stopnie Celsjusza), padał deszcz - mówi prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj. – Wystartowała jedna kobieta - Marta Gogolewska (Merx Team) i 22 mężczyzn. I asfalt na torze samochowym jest chropawy, to jednak było bardzo ślisko i trzeba było bardzo uważać podczas jazdy. Na szczęście, nikt się nie przewrócił.

Rozpoczęli jazdę punktualnie o 17. Do pokonania było 10 rund. Na trzecim okrążeniu przed finiszową kreską na atak zdecydował się Lech Ergang. Dołączył do niego Artur Kozal i tak we dwójkę podążali do mety. Wygrał zawodnik z Mosiny, dla którego było to trzecie w tym roku zwycięstwo w ramach kolarskich czwartków.

Ten środowy wyścig był premiowany finansowo. W kategorii CM20 i M30 triumfował Artur Kozal przed Kacprem Wójciakiem i Tomaszem Nowakiem, w M40 i M50 Lech Ergang przez Pawłem Rychlickim z Poznania (Merx Team) i Robertem Płotkowiakiem z Poznania (Bike Atelier), w 60 lat i więcej Romuald Szaj z Poznania (Merx Team) przed Bogusławem Malke z Poznania (City Zen) i Marianem Wawszkiewiczem (Kupiec Środa Wielkopolska).

W najblższą niedzielę (16 października) na torze "Poznań" odbędzie się wielki finał tegorocznych kolarskich czwartków. Początek ścigania o godzinie 13.00, do przejechania będzie 15 rund. Godzinę wcześniej w tym samym miejscu rywalizować będą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL