Jestes 41031535 gosciem na naszej stronie
Maciej Paterski na 22. miejscu
we francuskim wyścigu

Jarocinianin najlepszy z Polaków

Holender Ricardo Van der Velde wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Tour de l'Avenir z Saint- Symphorien-sur-Coise do Saint-Flour długości 181,5 km. Liderem w klasyfikacji generalnej został Amerykanin Peter Stetina.

Drugie miejsce w tym samym czasie co zwycięzca zajął Włoch Matteo Busato, trzecie Francuz Cyril Bessy - strata 11 sekund. Prowadzący w klasyfikacji generalnej po trzech etapach Belg Ben Hermans stracił na etapie do zwycięzcy ponad 3 minuty i spadł na trzecie miejsce. W klasyfikacji generalnej prowadzi Stetina, drugi jest Francuz Jerome Coppel ze stratą 2.27 do lidera, trzeci Ben Hermans - strata 2.33.

Czwarty etap nie był udany dla Macieja Paterskiego. Polak zajął 42. miejsce ze stratą 3.45 min. do Van der Velde i spadł w klasyfikacji generalnej na 22. miejsce - strata 3.40 do prowadzącego Stetiny.