R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688134 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Czwarte zwycięstwo Jakuba Najsa

 

Dziś prawie sto osób ścigało się
na torze samochodowym "Poznań"


Jakub Najs (drugi z lewej) finiszował najszybciej.
Fot. Piotr Kurek/ Jakub Malke

Rozjechała się kolarska wiara z Wielkopolski po Europie, by startować w szosowych wyścigach w Austrii i we Francji. Nie miało to jednak dziś najmniejszego wpływu na frekwencję na kolejnym (już dziewiętnastym) czwartku kolarskim na torze samochodowym "Poznań", gdyż prawie sto osób zechciało rywalizować na dwunastu rundach. Zwycięzcą szybkiego wyścigu został Jakub Najs z Grodziska Wielkopolskiego (Voster Uniwheels). To już jego czwarte zwycięstwo w tym roku w tym miejscu.

Dziś zapowiedział swój udział w czwartku kolarskim Paweł Cieślik, reprezentant Polski i zarazem jeden z najlepszych specjalistów w naszym kraju w jeździe po górach. Zawodnik jednego z czeskich teamów pojawił się na torze samochodowym "Poznań" i od startu był niezwykle aktywny.

Nie miał numeru startowego, jechał treningowo, ale w niezwykle pięknym stylu. Pierwszą rundę przejechał jako pierwszy, drugą i trzecią też. Momentami odjeżdżał peletonowi z prędkością ponad 60 kilometrów na godzinę.

Paweł Cieślik z Tarnowa Podgórnego (rocznik 1986) bodaj w największym stopniu przyczynił się do tego, że dziś na dwunastu rundach zwycięzca osiągnął czas 1:03:20, czyli 46,68 km/h.

To Jakub Najs z Grodziska Wielkopolskiego, kolarz ekipy Voster Uniwheels, dziś był najszybszy na finiszu. Drugi był Paweł Szczepaniak (Strzelce Krajeńskie), trzeci - Wojciech Ziółkowski (Nowogard). To już czwarte zwycięstwo Jakuba Najsa w tym sezonie na poznańskim torze samochodowym.

Na wysoką średnią dziś, poza Pawłem Cieślikiem, zapracowali także: Adam Adamkiewicz (Grabonóg), Michał Kowalczyk (Swarzędz), Wojciech Ziółkowski i Paweł Szczepaniak oraz Tomasz Grobelny, Jakub Malke i jeszcze kilku innych zawodników.

Jakub Najs finiszował dziś jak Słowak Peter Sagan, w jego stylu - wielce spektakularnie, w obecności swej sympatii Joanny Polskiej. Ale nie wiem, czy nie najbardziej radosnym i zadowolonym kolarzem nie był Marcin Kędziora z Poznania: – Udało mi się pokonać dwanaście rund razem z najlepszymi - powiedział wielce sympatyczny kolarz amator.

Za tydzień, 31 sierpnia, kolejna - dwudziesta odsłona czwartków kolarskich w roku 2017.

I jeszcze jedno: kolarze ścigali się na torze samochodowym "Poznań" i zanim ruszyli na trasę wiedzieli już o pięknym sukcesie Tomasza Marczyńskiego i Pawła Poljańskiego na szóstym etapie tegorocznej Vuelty, którzy wywalczyli dwa pierwsze miejsca.

Polscy kolarze mają coraz większą moc: w wielkich tourach, w wyścigach worldtourowych, jak również na amatorskim poziomie (jak choćby dziś w Poznaniu). Ta tendencja jest rosnąca i rokuje dobrze na najbliższą i dalszą przyszłość.

                                                         Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL