R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41624644 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mróz wraca do kolarstwa

 

Prowadzona przez Piotra Kosmalę zawodowa grupa kolarska będzie w najbliższym sezonie startować pod nazwą Mróz-Action-Uniqa. Po czteroletniej przerwie głównym sponsorem zespołu będą ponownie zakłady przetwórstwa mięsnego Mróz z miejscowości Borek Wielkopolski.

"Mróz wraca do peletonu, z czego ogromnie się cieszymy. Grupa jest już prawie skompletowana. W składzie mamy dziewięciu kolarzy, w tym Marka Rutkiewicza, Bartosza Huzarskiego i Roberta Radosza. W nadchodzącym sezonie skoncentrujemy się na wyścigach polskich i azjatyckich, a starty rozpoczniemy już w lutym w Tour de Langkawi" - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Piotr Kosmala.


Wojciech Mróz wraca do sponsorowania kolarzy.

Grupa Mróz była praktycznie pierwszą (nie licząc efemeryd) zawodową grupą kolarską w Polsce. W latach 1996-2003 podopieczni Piotra Kosmali odnieśli wiele sukcesów, z których najważniejsze to zwycięstwa Tomasza Brożyny w Tour de Pologne (1999) i Piotra Wadeckiego w Wyścigu Pokoju (2000). W barwach Mroza startowali najlepsi krajowi kolarze, a także światowe gwiazdy, jak rozpoczynający karierę w polskiej grupie Litwin Raimondas Rumsas (trzeci w Tour de France 2002) czy kończący przygodę z kolarstwem Niemiec Uwe Ampler (czterokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju, mistrz świata amatorów).

Charakterystyczne koszulki koszulki z napisem Mróz, nazwisko właściciela zakładów przetwórstwa mięsnego - jednego z najzamożniejszych Wielkopolan, nosili także: Cezary Zamana, Andrzej Sypytkowski, Jacek Mickiewicz, Zbigniew Piątek, Piotr Przydział.

Na prezentacje grupy Mróz, które odbywały się w Borku przyjeżdżały sławy polskiego kolarstwa: Ryszard Szurkowski, Lech Piasecki i Czesław Lang, a także światowe gwiazdy, jak choćby w 1998 roku Bernard Hinault - pięciokrotny triumfator Tour de France.

Skład Mróz-Action-Uniqa w sezonie 2008: Robert Radosz, Błażej Janiaczyk, Bartosz Huzarski, Marcin Osiński, Piotr Chmielewski, Mariusz Witecki, Wojciech Pawlak, Marcin Gębka, Marek Rutkiewicz.

 

Rozmowa z Wojciechem Mrozem - Wojciech Mróz znów sponsorem kolarzy - ukazała się 7 stycznia 2008 roku na sportowej stronie "Głosu Wielkopolskiego".

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL