R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888568 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kolarskie święto w Poznaniu

 

Zawodnicy elity, orlicy i mastersi
pojadą w Grand Prix Prinzwear


Oni, czołowi mastersi - stali uczestnicy czwartków kolarskich, powalczą 8 czerwca z najlepszymi polskimi kolarzami i szosowcami z Niemiec.
Fot. Piotr Kurek

Adrian Kurek i Michał Paluta - mistrzowie Polski z ostatnich lat (2017 i 2019) wystartuję w najbliższy wtorek w wyścigu szosowym na torze samochodowym "Poznan". Jego nazwa Grand Prix Prinzwear. Razem z nimi pojadą na dystansie 123 kilometrów czołowi polscy kolarze elity, orlicy i mastersi. Nie zabraknie także zawodników z zagranicy.


Formuła wyścigu sprowadza się do tego, że startujący będą mieli do pokonania 30 rund, czyli 123 kilometry. Trzej pierwsi zawodnicy otrzymają nagrody finansowe w wysokości 2000, 1500 i 1000 złotych. Sponsor imprezy, firma Prinzwear, funduje także premie finansowe w wysokości 100 euro za zajęcie pierwszego miejsca na lotnych premiach: będzie ich aż pięć - po 5., 10., 15., 20., 25 okrążeniu. Aby ją jednak otrzymać, trzeba ukończyć wyścig.

– Moim zamysłem jest, by czołowym polskim kolarzom dać szansę sprawdzenia swych sił na kilkanaście dni przed mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym, które odbędą się w czerwcu w Kartuzach - mówi Dawid Wawrzyniak z Prinzwear. I dodaje: – Tor samochodowy "Poznań" idealnie się nadaje do przeprowadzenia takiej próby, wyścigu szosowego w formie kryterium.  

Zgłoszenia zostały wysłane do wszystkich polskich czołowych ekip kolarskich. Pojawią się licznie zawodnicy ekipy Mazowsze Serce Polski (w jej barwach jeździ Adrian Kurek), Tarnovia Tarnowo Podgórne też wystartuje na poznańskim torze samochodowym. Licznie zapowiadają swój udział kolarze z Niemiec.

– To ma być wielkie święto kolarstwa, jego promocja. Zamierzamy przeprowadzić profesjonalną transmisję z tego wydarzenia na kanale You Tube, by czerwcowy wyścig, zgłoszony oficjalnie do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego, można było obejrzeć na całym świecie - podkreśła Dawid Wawrzyniak.

Zgłoszenia zawodników elity i orlików przyjmuje firma Prinzwear (info@prinzwear.com), natomiast mastersów organizator imprez kolarskich na torze samochodowym "Poznań" (www.speedtimecycling.eu).

Od września 2007, gdy kolarze startujący w Tour de Pologne finiszowali na ulicach Poznania, Gród Przemysła nie widział rywalizacji szosowej na taką skalę, jak ta, która we wtorek 8 czerwca odbędzie się na torze samochodowym w Przeźmierowie. Warto tu się pojawić, by kibicować szosowcom w trzygodzinnej walce o cenne nagrody.

                            Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL