R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572830 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Paweł Cieślik - liderem zespołu

 

VERVA Activejet Team na Tour de Pologne


Zespół Piotra Kosmali gotowy do rywalizacji w 73. Tour de Pologne.
Fot. Szymon Gruchalski

12 lipca wystartuje 73. edycja Tour de Pologne. W składzie VERVA Activejet Team znalazło się pięciu Polaków oraz trzech obcokrajowców. - Mamy zespół gotowy do walki w każdym terenie - zapowiedział dyrektor sportowy Piotr Kosmala.

Kapitanem i najbardziej doświadczonym kolarzem w składzie VERVA Activejet Team jest Łukasz Bodnar. - Startowałem w Tour de Pologne już w 2004 roku, gdy jeszcze wyścig nie był w World Tourze. Przeszedł olbrzymią metamorfozę od tamtego czasu i jest jednym z największych wyścigów na świecie. To zawsze ogromne wyróżnienie stanąć tu na starcie- powiedział najaktywniejszy zawodnik z 2007 roku.

Koszulkę najaktywniejszego przed rokiem wywalczył natomiast Kamil Gradek, który również znalazł się w składzie Vervy. - W ostatnich trzech latach jechałem w barwach reprezentacji Polski. To było dla mnie coś wyjątkowego, ale start we własnym zespole to jednak zawsze coś innego. Chciałbym ponownie pokazać się polskiej publiczności z jak najlepszej strony.

W barwach Polski w Tour de Pologne startowali także Paweł Cieślik, Adam Stachowiak i Paweł Franczak. Na całą trójkę mocno liczy Piotr Kosmala. - Cieślik udowodnił na Tour de Suisse, że jest w stanie nawiązać walkę z najlepszymi kolarzami. Do wyścigu przystąpi jako nasz lider. Franczak jest w stanie walczyć nawet o zwycięstwo na płaskich etapach. W końcówkach pomagać mu będą Stachowiak, Bodnar, Gradek oraz Jonas Koch- dodał Kosmala.

Obok Niemca Kocha, w składzie znaleźli się także Jordi Simon, który potwierdził dobrą formę w mistrzostwach Hiszpanii, gdzie zajął trzecie miejsce oraz Czech Karel Hnik, który wraca do rywalizacji po groźnym upadku na Tour de Suisse.

VERVA Activejet Team na Tour de Pologne: Łukasz Bodnar, Kamil Gradek, Paweł Cieślik, Adam Stachowiak, Paweł Franczak, Jonas Koch, Jordi Simon i Karel Hnik.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL