Jestes 41036903 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Osiewicz, Kasperkiewicz i Garczarek zwycięzcami kryterium w Turku

W środę, 15 sierpnia, w Turku odbyło się kolarskie kryterium uliczne. Impreza była dostępna dla zawodników kilku kategorii wiekowych - począwszy od żaka a skończywszy na mastersach, czyli panach po trzydziestym roku życia. Było ich w sumie 118. Zwycięzcami w poszczególnych wyścigach zostali: żacy - Mateusz Urbańczyk, młodzicy - Marcin Osiewicz, junior młodszy - Adam Randak, junior - Piotr Kasperkiewicz, open - Arkadiusz Garczarek.

Kolarze ścigali się na ulicy Kaliskiej. Długość jednej rundy wynosiła 1350 metrów. Start i meta zostały zlokalizowane na wysokości Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego. Zawodnicy pedałowali na dobrze zabezpieczonej trasie, przy ruchu zamkniętym dla innych pojazdów.

Żacy za kilka sekund wystartują.

I jeszcze jedno, ulica Kaliska jest idealnym miejscem dla tego typu zawodów, gdyż przez cały czas widać zawodników: jak startują, jak wyprzedzają konkurentów, jak odjeżdżają rywalom i jak finiszują.

Nie dziwi zatem, że na chodnikach zgromadzili się bardzo licznie nie tylko mieszkańcy ulicy Kaliskiej, dopingując i bijąc brawo wszystkim zawodnikom.

Kibiców nie zabrakło w Turku.

Jako pierwsi wystartowali żacy, którzy mieli do pokonania 5 rund. Jako pierwszy finiszował Mateusz Urbańczyk, reprezentant UKS Iskra Pacific Toruń. Drugi był jego kolega klubowy - Adam Balejko, trzecie miejsce wywalczyła Łucja Pietrzak z Koźminianki Koźminek.

6. Joanna Dębowa, Koźminek

Marcin Osiewicz jedzie po drugie w tym roku zwycięstwo.

Bardzo ciekawy był wyścig młodzików, w którym wystartowało 35 zawodników. Jechali oni 12 rund, przy czym na każdej rundzie zdobywali punkty. Miejsca na mecie, co 4 okrążenia, punktowane były następująco: I miejsce - 5 pkt., II miejsce - 3 pkt., III miejsce - 2 pkt., IV miejsce - l pkt. Pozostałe okrążenia punktowane były: I miejsce - 2 pkt., II miejsce - l pkt.

Bohaterem tego wyścigu był jadący z numerem startowym 29 Marcin Osiewicz - LKS Knauf Kleszczów. Po kilku pierwszych okrążeniach oderwał się od zdecydowanie od rywali i tak, punktując jako pierwszy, dojechał do mety. Drugi był Adrian Opasiewicz ze Strykowa, trzeci - Łukasz Karkowski z Konina.

Marcin Osiewicz wygrał wyścig młodzików.

Marcin Osiewicz, urodził się 5 kwietnia 1993 roku, trenuje kolarstwo od półtora roku. Uczy się dobrze, lubi matematykę i w tym roku wygrał dwa wyścigi. Ten drugi zwycięski -to ten dzisiejszy w Turku. Moim skromnym zdaniem, jest to duży talent kolarski, na który warto zwrócić uwagę.

6. Łukasz Marcinkowski, Gostyń

Najliczniej obsadzoną kategorią był wyścig juniorów młodszych. Na starcie stanęło 36 zawodników, którzy, podobnie jak młodzicy, zdobywali punkty na kolejnych rundach. A było ich 20.

Wygrał Adam Randak z ULKS "Joe Cox" Pajęczno przed Piotrem Wojciechowskim z KTK Kalisz i Adamem Dudziakiem z KKS Gostyń.

6. Paweł Lis, Kalisz

Najwięcej do pedałowania mieli juniorzy - 32 rundy. Gwiazdą tego wyścigu był Piotr Kasperkiewicz z KTK Kalisz, który w tym roku w Meksyku (to nie pomyłka) zdobył tytuł wicemistrza świata w swej kategorii wiekowej w scratchu, stosunkowo nowej odmianie kolarstwa torowego.

Wyścig juniorów był popisem Piotra Kasperkiewicza z Kalisza.

Zawodnik z Kalisza, urodzony 9 lutego 1989 roku, jechał jak natchniony po końcowy sukces. I choć od początku ton rywalizacji nadawał Grzegorz Marcinkowski z klubu Społem Łódź, to jednak Piotr Kasperkiewicz pokazał klasę i wygrał swój wyścig zdecydowanie. Drugi był jego kolega klubowy Kornel Sójka, trzeci - Grzegorz Marcinkowski z Łodzi.

Arkadiusz Garczarek wygrał wyścig open.

Ostatnim dzisiejszym wyścigiem była rywalizacja zawodników, którzy ukończyli trzydziesty rok życia, na piętnastu rundach. Wygrał ją Arkadiusz Garczarek, rocznik 1973, reprezentujący PTC Poznań. Drugi był, bardzo dopingowany przez mieszkańców miasta Turek, Zbigniew Grosz (rocznik 1961) z Turku właśnie, trzeci - Adam Okupnik z Koła (rocznik 1975 - najmłodszy zawodnik tego wyścigu).