Jestes 41032808 gosciem na naszej stronie
W końcu zwycięstwo Piotra Lisa

Reprezentanci Polski nadawali tempo

Piotr Lis zwycięsko dojeżdża do mety.

Piotr Lis z Korytnicy pod Raszkowem triumfował dziś w 20. tegorocznym czwartku kolarskim na torze samochodowym "Poznań". Dwadzieścia rund pokonał w czasie 1 godziny 46 minut 34 sekund. Drugie miejsca zajął Wojciech Ziółkowski z Nowogardu, trzeci był Paweł Szczepaniak ze Strzelec Krajeńskich. Głównymi rozgrywającymi byli kolarze torowej reprezentacji Polski z Adrianem Teklińskim na czele, dla których był to trening przed ważnymi zawodami.

Dziś wystartowało kilka pań i ponad stu zawodników oraz kadra polskich torowców: Adrian Tekliński, Wojciech Pszczolarski, Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski, Szymon Krawczyk, Dawid Czubak i Bartosz Rudyk. Wszyscy oni jechali treningowo bez numerów startowych.

Siedmiu reprezentantów Polski ścigało się w czwartek na torze "Poznań". Jechali bez numerów startowych, jechali treningowo i pokazali moc.

Na pierwszej rundzie mocno pojechał do przodu Jan Łamaszewski z Kórnika, który w minioną sobotę w Wysowej-Zdroju podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski wywalczył w pięknym stylu złoty medal wśród juniorów. Warto w tym miejscu dodać, że uciekał rywalom 75 km na 100-kilometrowej trasie.

Na pierwszych pięciu okrążeniach nie doszło do jakiejś zasadniczej akcji, ale wkrótce potem Wojciech Pszczolarski mocno nacisnął na pedały i urwał się peletonowi. Pojechało za nim dziewięciu kolarzy, z których po kilku następnych rundach zostało ośmiu: Pszczolarski, Szymon Sajnok i Szymon Krawczyk oraz Piotr Lis, Michał Górniak, Wojciech Ziółkowski, Paweł Szczepaniak i Artur Kozal.

Podium. Pięciu najlepszych zawodników oraz reprezentanci Polski.

Ósemka współpracowała zgodnie i na cztery okrążenia do mety miała prawie 3 minuty przewagi na peletonem. Na ostatnią kreskę wjechali razem. Najszybciej finiszował Piotr Lis (1:46:34) przed Wojciechem Ziółkowskim i Pawłem Szczepaniakiem. Czwarty był Michał Górniak, piąty Artur Kozal.

– W końcu odniosłem zwycięstwo - cieszył się Piotr Lis z Korytnicy pod Raszkowem. – Mocno pracowali z nami Szymon Sajnok oraz Wojtek Pszczolarski i Szymon Krawczyk - dodał zwycięzca.