R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739599 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Michał Błażejewski sensacyjnie,
ale już po raz drugi, wygrywa

 

Kolejny lipcowy czwartek kolarski


Michał Błażejewski (z lewej) zwycięsko finiszuje.

Fot. Piotr Kurek

Michał Błażejewski (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) wygrał dziś kolejny czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań". 25-latek z Poznania na finiszu wyprzedził Sławomira Spławskiego z Bogdanowa (Merx Team) i Michała Michalskiego z Ostrowa Wielkopolskiego (OTR Interkol). Jego zwycięstwo jawi się bardzo sensacyjnie, jest powtórką sukcesu sprzed tygodnia w tym samym miejscu Ścigało się 99 osób, w tym siedem pań.

Dziś startujący mieli do przejechania 12 rund. Na pierwszej swą obecność mocno zaznaczył Lech Ergang z Poznania (Strefasportu.pl MW Invest), na następnych był bardzo widoczny Paweł Cieślik (CCC Sprandi Polkowice), jadący treningowo i jako zawodnik szosowej elity nieklasyfikowany w wyścigu amatorów.

Swego szczęścia w odjazdach próbowali Artur Spławski z Bogdanowa (Merx Team) i Dariusz Janiak z Tuczna (FTI Racing Team), Piotr Lis z Korytnicy (Bike Serwis Scott Team) oraz jeszcze kilku kolarzy. Wszystkie te próby zakończyły się jednak niepowodzeniem.


99 osób ścigało się w w czwartek 26 lipca 2018.
Fot. Piotr Kurek

Po ponad godzinie jazdy z ostatniego zakrętu wyłonił się kilkudziesięcioosobowy peleton. Najszybciej zaczął finiszować Sławomir Spławski, który wybrał środkową część toru jako optymalne miejsce do szybkiego pedałowania. – Widziałem to wszystko, ale nie pojechałem za nim, tylko popędziłem prawą stroną - blisko wewnętrznej bandy. I na końcówce go wyprzedziłem, znów - jak przed tygodniem - wygrałem - cieszył się za linią mety Michał Błażejewski.

– O Boże, wygrać tydzień po tygodniu - to coś niesamowitego. To jakiś sportowy sen, coś jeszcze niedawno nie do pomyślenia. Jeżdżę tak na dobrą sprawę sportowo dopiero drugi rok. Dotąd pedałowałem na rowerze szosowym marki "Unibike", od dwóch tygodni jestem posiadaczem markowego "Canyona". Ciągle się uczę tego trudnego sportu, wygrałem do tej pory dwa wyścigi szosowe - w Żninie (2017) i w Bydgoszczy (2018), przed tygodniem zwyciężyłem w czwartku kolarskim po raz pierwszy. Dziś znów tu triumfowąłem - mówił o sobie podwójnie już sensacyjny zwycięzca z toru samochodowego "Poznań".


Trzech najlepszych oraz organizator czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

22 września ukończy 25 lat. Jest informatykiem wysokiej klasy - programistą. Prowadzi własną firmę. I jak sam przyznał, kolarstwo stało się jego wielką pasją.


Czwartek kolarski, 26 lipca 2018

Cyklosport+M30
1. Michał Błażejewski - 01:04:31
2. Sławomir Spławski - ten sam czas
3. Michał Michalski - ten sam czas


M40+M50
1. Lech Ergang - 0!:04:31
2. Jan Zugaj - ten sam czas
3. Sławomir Urbański - ten sam czas

M60+
1. Marek Szymański - O1:04:31
2. Tadeusz Jasionek - ten sam czas
3. Sławomir Warach - ten sam czas

Kobiety
1. Karolina Przybylak - 01:04:31
2. Barbara Borowiecka - ten sam czas
3. Natalia Szymczak

                                            Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL