R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41190363 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Anna Harkowska i Franciszek Harbacewicz
dali świetny pokaz szybkiej jazdy

 

Kolarze na torze samochodowym "Poznań"  


Anna Harkowska dała dzisiaj w Poznaniu niezwykle impresywny pokaz jazdy na rowerze.
Fot. Krzysztof Nowak

Dzisiaj, 3 maja, na torze samochodowym "Poznań" odbyły się wyścigi kolarskie o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski, które zorganizowało Poznańskie Towarzystwo Cyklistów. Bohaterów imprezy było wielu, ale na plan pierwszy wysunęła się para Anna Harkowska ze Słubic i Franciszek Harbacewicz z Goleniowa, która zdominowała wyścig trzech kategorii: M50, M60 i kobiet.

Anna Harkowska i Franciszek Harbacewicz, jak ich rywalki i rywale, mieli do pokonania dwanaście rund o długości 4100 metrów każda. Już na pierwszym okrążeniu były mistrz świata mastersów z roku 1997 i trzykrotna srebrna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu 2012 przypuścili niesamowity atak. Zdobyli przewagę najpierw kilku, następnie kilkunastu, później kilkudziesięciu metrów.

Za nimi jechali utytułowani zawodnicy, jak Artur Spławski, Lech Ergang, Zbigniew Szczęsny, Marian Kowalski (trener Anny Harkowskiej) i inni. Para Harkowska - Harbacewicz, zgodnie współpracując, stale powiększała przewagę. W końcówce wyścigu wyniosła ona prawie dwie minuty.


Anna Harkowska i Franciszek Harbacewicz dojeżdżają do linii mety.

Oboje wjechali razem na linię mety, trzymając się za ręce i w ten sposób dziękując sobie za bardzo ekspresyjną i zgodną jazdę. Ten rodzaj świetnej i szybkiej jazdy zrobił wrażenie na innych kolarzach i kibicach.


Sobotnie wyścigi szosowe na torze samochodowym "Poznań" były niezwykle udane i interesujące.

Fot. Krzysztof Nowak

W imprezie na torze "Poznań" wzięło udział około 130 zawodniczek i zawodników.

W łączonym wyścigu juniorów, cyklosportu oraz mastersów kategorii M30 i M40, na 15 rund, wszystko rozstrzygnęło się pratycznie na ostatniej prostej i finiszu. Najszybciej finiszował junior Karol Wolny (KKS Gostyń).

Dwukrotny triumfator Tour de Pologne Amatorów (2011-2012) Radek Lonka z Wrześni był czwarty na mecie, ale triumfował w swej kategorii wiekowej M30 przed Arturem Kozalem z Mosiny.

 


Artur Kozal (z prawej) minimalnie przegrał walkę o pierwsze miejsce z Radkiem Lonką w kategorii M30. Z prawej Michał Zbroszczyk, który w sobotę wystartuje w maratonie MTB w Połczynie-Zdroju.

W rywalizacji amatorów cyklosportu wygrał Sławomir Spławski, syn Artura Spławskiego - znakomitego mastersa z Wielkopolski.

W pozostałych kategoriach zwyciężali: M40 - Grzegorz Bednarczyk (Lubań), M60 - Zbigniew Szczęsny (Wrocław), M70 - Stanisław Paterka (Głogów), junior młodszy - Przemysław Kuświk (Jarocin), młodzik - Jakub Śmieszek (KK Tarnovia), juniorka młodsza - Sylwia Zellner (KK Tarnovia).

Odbyły się także wyścigi uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, w których zwyciężali: klasa IV i młodsi - Dominik Ciechanowwski, klasa V - Borys Nowakowski, klasa VI - Adrian Geisler, gimnazjaliści - Igor Nowakowski.

Puchary i nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wręczali: prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle i prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj.

I choć w początkowej fazie imprezy siąpił delikatnie deszcz, to jednak ostatni wyścig odbywał się w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Zmagania kolarzy szosowych obserwowali pasjonaci MTB (między innymi Rafał Łukawski, Sebastian Swat, Jacek Głowacki), którzy jutro wystartują w Połczynie-Zdroju w maratonie na rowerach górskich w cyklu Grand Prix Wielkopolski.
 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL