R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41601881 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sławomir Spławski
nic nie traci ze swej klasy

 

Pierwszy czwartek kolarski 2019
na torze samochodowym "Poznań"


Sławomir Spławski (z lewej) finiszował dziś najszybciej.
Fot. Piotr Kurek


140 osób, w tym sześć pań, wzięło dziś udział w pierwszym czwartku kolarskim sezonu 2019 na torze samochodowym "Poznań". Rywalizacja była bardzo ciekawa, zwyciężył Sławomir Spławski z Bogdanowa (Merx Team)  przed Franciszkiem Harbacewiczem z Goleniowa (JF Duet) i Grzegorzem Przybyłkiem ze Stargardu (STC).


Zgłosiło się do imprezy ponad 170 osób, ale ostatecznie w biurze zawodów potwierdziło swój udział 140 pań i panów. – Byłoby dobrze znów wygrać, jak przed rokiem podczas inauguracji sezonu - powiedział Kamil Kamiński ze Szczecina (rocznik 2000), najmłodszy uczestnik sportowej rywalizacji.

Przed cały wyścig bardzo aktywnie jechali młodzi kolarze Tarnovii Tarnowo Podgórne: Wojciech Bystrzycki, Jan Łamaszewski, Kamil Kordus, Adrian Mrówka i Filip Prokopyszyn. Ten ostatni, wnuk Kazmierza Prokopyszyna, przed rokiem jako junior zdobył dla Polski pięć medali na torowych mistrzostwach świata i Europy. Od jesieni 2018 reprezentuje podpoznański klub kolarski. Na pierwszej i na trzeciej rundzie Filip (rocznik 2000) dal pokaz swych możliwości, odjeżdżając peletonowi. 


Kolarzom sprzyjała dziś pogoda.
Fot. Piotr Kurek

Dziś było do pokonania 10 okrążeń, w drugiej części wyścigu na prowadzenie wysunęli się Wojciech Bystrzycki i Adrian Mrówka. Jechali we dwójkę przez ponad cztery rundy, w połowie ostatniej doścignęła ich grupa zasadnicza.

Z ostatniego wirażu jako pierwszy wjechał na długą prostą Sławomir Spławski. Po jego lewej stronie pędził Franciszek Harbacewicz. Przez ponad sto metrów pędzili na metę obok siebie. W końcówce Sławomir Spławski wykrzesał więcej sił i wygrał. Drugi był Franciszek Harabacewicz, trzeci Grzegorz Przybyłek. Czwarty był Łukasz Harbacewicz, piąty Filip Prokopyszyn, który dziś - jak sam przyznał - ścigał się po raz pierwszy na torze samochodowym "Poznań". 


Dwanaścioro najlepszych oraz organizatorzy imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Zwycięzca uzyskał czas 00:52:02, zatem średnia prędkość wyniosła 44,7 km/h.

I czwartek kolarski, 4 kwietnia 2019 - wyniki
M20/30
1. Sławomir Spławski
2. Grzegorz Przybyłek
3. Łukasz Harbacewicz

M40/50
1. Franiszek Harabacewicz
2. Artur Schaefer
3. Artur Spławski

M60+
1. Tadeusz Jasionek
2. Marek Szymański
3. Bogusław Malke

Kobiety open
1. Marta Gogolewska
2. Kamilia Wójcikiewicz
3. Renata Kozanecka
 

Za tydzień, 11 kwietnia, kolejny w tym roku czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań".

I jeszcze jedno: przed rozpoczęciem wyścigu startujący minutą ciszy uczciili pamięć tragicznie zmarłego w grudniu 2018 w wypadku samochodowym Roberta Werle, prezesa Automobilklubu Wielkopolski. Był on wielkim przyjacielem kolarzy i chętnie udostępniał im tor samochodowy "Poznań".

                                 Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL