Wielkopolanie często stawali
na podium w Kosowie Lackim

Mistrzostwa Polski masters
w jeździe indywidualnej na czas i parami

Kamila Wójcikiewicz mistrzynią Polski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii cyklosport.

Przez dwa dni minionego weekendu podlaski Kosów Lacki gościł panie i panów z całego kraju na Mistrzostwach Polski masters w jeździe indywidualnej na czas i parami. Wielkopolanie pojechali tam dość licznie i często stawali na podium, także tym miejscu najwyższym.

Listę zwycięzców z naszego regionu otwiera niezmordowana Kamila Wójcikiewicz z Poznania (Rybczyński Bikes Remmers Team), która w sobotę w jeździe indywidualnej na czas w kategorii CK 20 dystans 18 kilometrów przejechała ze średnią prędkością 40,72 km/h i drugą zawodniczkę Agatę Sobotę (FTI Racing Team) wyprzedziła aż o dwie minuty i 26 sekund.

Złoty medal pewnie wywalczył w kategorii M60A Mirosław Jaszowski z Chocianowa (Merx Team Wągrowiec).

Srebrny medal zdobył Leszek Sadowski z Piły (FTI Racing Team) w kategorii M60B, natomiast bo brązowe krążki sięgnęli: Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team) w M30, Jerzy Drzewiecki z Poznania (Merx Team Wągrowiec) w M70A, Stanisław Paterka z Głogowa (Merx Team Wągrowiec) oraz wiecznie młody Jerzy Drewnik z Poznania (PTC) w M80+.

W niedzielę 11 sierpnia ścigano się parami, też na dystansie 18 kilometrów. W tej specjalności Wielkopolanie aż trzy razy stawali na najwyższym miejscu podium. Byli to: Dariusz Leduchowski i Artur Spławski (Danielo/Merx Team Wągrowiec) w kategorii M50B, Mirosław Jaszowski i Lechosław Michalak (Merx Team Wągrowiec/Absolut Bikes Team.pl  Team)  w M60A oraz Leszek Sadowski i Zdzisław Krawiec (FTI Racing Team/GTC Skalnik Graczy) w M60B. Do tego grona dopisujemy kobiecą dwójkę: Agata Sobota i Katarzyna Pakulska (FTI Racing Team/Adalight-Arealamp) w CK20.

Srebrny medal w parach wywalczyła dwójka Artur Kozal i Robert Żmudzin z Wolsztyna (obaj FTI Racing Team), która przegrała walkę o tytuł mistrzowski tylko o niecałe pięć sekund z ekipą z Warszawy Pawłem Królem i Arturem Stańcem. Ten sam kolor krążka zdobył Lech Ergang z Poznania (Diversey) z Robertem Krawczykiem (Mayday) w M50B, jak również Jerzy Rogalski z Leszna (Merx Team) z Wiesławem Kamińskim (TS Meran Otwock) w M60B, Stanisław Paterka (Merx Team) z Markiem Rogalą z Warszawy (WKS Legia) w M70B oraz Jerzy Drewnik z Ryszardem Smolarzem (PTC Poznań) w M80+.

Bardzo ładnie pojechała w K40+ dwójka Kinga Tomaszewska (FTI Racing Team) i Joanna Kucal z Konina (KTK Image) zdobywając srebrny medal.

Impreza w Kosowie Lackim była dobrze zorganizowana, co zgodnie podkreślało ponad 200 jej uczestników.