R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41131773 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-13
Mistrzyni Polski na kórnickim deptaku

 

Karolina Karasiewicz za Weroniką Humelt


Karolina Karasiewicz (druga z lewej) na starcie wyścigu kolarskiego w Kórniku.
Fot. Piotr Kurek

Dziś w Kórniku odbyło się święto rowerów i kolarstwa. W dwunastu wyścigach swych sił próbowały dzieci (do lat 12), zawodniczki elity, jak i młodszych kategorii wiekowych. Zawody uświetniła swym występem, swą jazdą Karolina Karasiewicz z Torunia (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), aktualna mistrzyni Polski 2017 w wyścigu elity kobiet ze startu wspólnego. 

24 czerwca sensacyjnie wygrała championat krajowy w Gdyni.Okazała się lepsza na dystansie 126 kilometrów od Moniki Brzeźnej (2. miejsce, MAT ATOM DEWELOPER) i od Anny Plichty (3. miejsce, WM3 Proc Cycling Team). Ma 25 lat (rocznik 1992) i trenuje kolarstwo od wielu, wielu już lat.

Dziś przyjechała do Kórnika, by pokazać swą moc i kolarskie umiejętności. Na pierwszych rundach (panie i juniorki jechały ich aż 20), demonstrowała swe możliwości razem z Alicją Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik). I zdobywała cenne punkty, z okrążenia na okrążenie.


Ponad 120 dzieci w wieku do 12 lat wzięło udział w kórnickiej imprezie.
Fot. Piotr Kurek

Ale nie dała dziś rady Weronice Humelt (numer startowy 3, kolarce z Kórnika), która w drugiej połowie dystansu wraz z juniorką Karoliną Kumięgą (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) wyszły na prowadzenie i na kolejnych rundach powiększały przewagę (Karolina) lub niwelowały ją do mistrzyni Polski (Weronika). 

W elicie kobiet sześć pierwszych miejsc zajęły: 1. Weronika Humelt, 2. Karolina Karasiewicz, 3. Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), 4. Edyta Jasińska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), 5. Monika Graczewska, 6. Nikol Płosaj (obie UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik). . 

Wśród juniorek triumfowała pewnie Karolina Kumięga (rocznik 1999). Coś mi się wydaje, że polskie kolarstwo będzie miało z niej pociechę, korzyść, profity. Ładnie jechała po drugie miejsce Joanna Golec (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), trzecia była Karolina Przybylak (też UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik).


Marcel Paterski (syn Macieja Paterskiego) na najwyższym stopniu podium.
Fot. Piotr Kurek

Wyścig elity kobiet i juniorek był ozdobą imprezy, ale przyjemnie było popatrzeć, jak jechali kilkulatkowie Bartosz (starszy) i Szymon Taciakowie (synowie Mateusza Taciaka - kolarza grupy CCC Sprandi Polkowice), czy też Marcel Pasterski (syn Macieja Paterskiego - też kolarza grupy CCC Sprandi Polkowice). 

15 sierpnia 2017 nad Kórnikiem świeciło dobre słońce. Kolarki i kolarze mogli ścigać się na całego, nie obawiając się pogodowych niespodzianek. To było kilka godzin sportowej rywalizacji. Na poważnie,na całego. 

Zmagania fanów dwóch kółek obserwowali licznie kibice - nie tylko z Kórnika. I także seniorzy kolarstwa - Ryszard Pawlak, Andrzej Kaczmarek i Kazimierz Marchewka. 


Sześć najlepszych zawodniczek elity kobiet oraz organizatorzy imprezy.
Fot. Piotr Kurek

I jeszcze jedno: dla dziennikarza takiego jak ja są niekiedy rejony zaskoczeń. Dziś taką niespodzianką sprawiła mi i dziadkowi (Janowi Antkowiakowi, selekcjoner kolarstwa przełajowego) - Nikol Kurek, siedmiololatka z Tomaszowa Mazowieckiego, który swój wyścig wygrała lekko, na luzie, bez czucia presji koleżanek na swych plecach.

Kórnik 2017 za Robertem Taciakiem i jego ludźmi, którzy mu pomagali w przeprowadzeniu takiej imprezy. Weronika Humlet, Karolina Karasiewicz, Alicja Ratajczak, Karolina Kumięga, Joanna Golec, Karolina Przybylak oraz juniorzy Piotr Klimkowski (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), Piotr Gruszczyński (LKS POM-Sparttherm) i Jan Łamszewski ((UKS Mróz Jedynka Kórnik), otóż tych dziewięcioro startujących stało dziś na trzech najwyższych miejscach podium w Kórniku. W swych kategoriach wiekowych. 

Ciekawe też, ilu z tych dziewięciorga pojedzie do Norwegii na tegoroczne Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym? 
        

                                                        Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL