R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625817 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przemysław Rozwalka znów najlepszy

 

Wiatr zafundował kolarzom
mordercze warunki na torze "Poznań"


Przemysław Rozwalka po raz drugi w tym roku wygrywa na torze "Poznań".
Fot. Piotr Kurek/ Jakub Malke

Przemysław Rozwalka (Strefasportu.pl MW Invest) wygrał dziś wyścig szosowy na torze samochodowym "Poznań". Byłe to czwarte zawody w ramach czwartków kolarskich 2018 i już drugie zwycięstwo utalentowanego zawodnika z Goniembic pod Lesznem. Wiatr zafundował kobietom i mężczyznom mordercze warunki rywalizacji.

Od samego rana nad Poznaniem unosiły się czarne chmury, momentami padał deszcz. Te okoliczności pogody sprawiły, że ze 114 zgłoszonych do wyścigu osób na starcie stanęło 78. Kiedy kolarze rozpoczynali jazdę po godzinie 18, świeciło słońce i dmuchał potężnie wiatr.

Już na pierwszym okrążeniu peleton podzielił się na kilka grup. W tej czołowej znaleźli się kolarze z licencjami elity (Grzegorz Stępniak, Wojciech Sykała, Kacper Kistowski i Jakub Najs) oraz amatorzy: Damian Miela, Piotr Lis, Karol Piekarski. Na początku drugiej rundy zdołał do nich dojechać Przemysław Rozwalka.

Ta ósemka po drugiej rundzie miała przewagę nad drugą grupą 20 sekund. Rosła ona  na każdej kolejnej. Na prostej przed trybunami kolarzom wiatr dmuchał bardzo mocno w plecy, stąd rozwijali oni prędkości do 70 kilometrów na godzinę.

Finiszował najszybciej Przemysław Rozwalka z Goniembic pod Lesznem (Strefasportu.pl MW Invest) przed swym kolegą klubowym - Damianem Mielą z Wrocławia. Trzecie miejsce zajął Piotr Lis z Korytnicy pod Ostrowem Wielkopolskim (Bike Serwis Scott Team). Czwarty był Karol Piekarski z Poznania (FTI Racing Team), który sam sobie tą jazdą sprawił wielką niespodziankę, radując przy okazji serce trenera Artura Kozala (dziś nieobecnego na torze "Poznań").

– Zwyciężyłem dziś po raz drugi w tym roku - cieszył się Przemysław Rozwalka. – Będę starał się regularnie tu startować, by wygrać klasyfikację generalną czwartków kolarskich w kategorii M20+30. Nie było dziś łatwo, a tempo jazdy narzucali zawodnicy ekipy Wibatech Merx 7R: Wojciech Sykała, Grzegorz Stępniak i Kacper Kistowski oraz Jakub Najs (CST 7R MTB Team).

Ośemka zyskała przewagę ponad 4 minut nad peletonem, który przyprowadził na linię mety jako pierwszy 17-letni Kacper Półtorak (KS Deichmann Abus Mat Sobótka). Tuż za nim finiszował 58- letni Franciszek Harbacewicz (JF Duet Goleniów).

Na uwagę zasługuje postawa 19-letniej Karoliny Lipiejko (UKS Mróz Jedynka Kórnik), która była najlepsza wśród pań i dała radę przyjechać na metę z peletonem (czytaj mężczyznami).

Następna odsłona czwartków kolarskich 3 maja 2018.

                                                  Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL