R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393494 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Jakub Najs wygrywa po raz trzeci

 

127 osób ścigało się dzisiaj
na torze samochodowym "Poznań"


Jakub Najs finiszuje z prawej jako pierwszy. Z lewej Piotr Lis. W środku Robert Horodecki.

Fot. Piotr Kurek

Jakub Najs z Grodziska Wielkopolskiego wygrał dziś trzynasty w tym roku wyścig kolarski na torze samochodowym "Poznań" w ramach czwartków kolarskich. To jego trzecie zwycięstwo w tym miejscu w tym roku.

Dzisiaj zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania 20 rund, czyli ponad 81 kilometrów 660 metrów. Od początku jazdy były próby odjazdu peletonowi, który uformowało - w środku polskiego lata - aż 127 pań i panów.

Niezwykle aktywni byli Jakub Najs (Voster Uniwheels) i Piotr Lis z Korytnicy pod Ostrowem Wielkopolskim. Oni zainicjowali pierwszą akcję zaczepną, na pierwszej i następnych rundach cały czas widoczni byli z przodu. I tak aż do ostatniego zakrętu.


Tadeusz Jasionek (od lewej), Sławomir Chrzanowski, Kazimierz Marchewka, Franciszek Harabacewicz i Romuald Szaj.
Fot. Piotr Kurek

Obaj stoczyli zaciętą walkę na finiszu o pierwsze miejsce. Wygrał minimalnie Jakub Najs - 1:50:30 (44,3 km/h), drugi był trzeci Piotr Lis, trzeci - Robert Horodecki ze Szczecina.

– Na tor samochodowy "Poznań" przyjechałem z Grodziska Wielkopolskiego rowerem szosowym. Ten trening liczył ponad 50 kilometrów. I miałem jeszcze wiele sił, by inicjować ataki, kontrolować sytuację podczas wyścigu i mieć energię na skuteczny finisz - powiedział sympatyczny kolarz grupy kolarskiej Voster Uniwheels, kierowanej przez Mariusza Witeckiego.

Jednym ze ścigających się był Sławomir Chrzanowski - olimpijczyk z Atlanty (1996), gdzie w wyścigu ze startu wspólnego zajął 50. miejsce. Ten urodzony w 1969 roku kolarz cztery razy jechał w Wyścigu Pokoju, rywalizował w Tour de Pologne i zdobył tytuł mistrza Polski w szosowej jeździe po górach.


Trzech najlepszych zawodiników, Sławomir Chrzanowski i Romuald Szaj.
Fot. Piotr Kurek

– Pierwszy raz jestem na torze "Poznań" i bardzo mi się tu podoba - powiedział. – Poziom sportowej rywalizacji, jak na amatorów przystało, jest wysoki. I niewykluczone, że pojawię się tutaj znowu kiedyś - podkreślił.

Kolejny wyścig kolarski na torze "Poznań" w przyszłym tygodniu - 18 lipca. Początek szosowej rywalizacji o godzinie 18, do przejechania będzie 12 rund. Weryfikacja zgłoszeń od 16.30 do 17.30.

                                              Piotr Kurek 
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL