R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902624 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Aleja Sław Kolarstwa powstaje w Sobótce

 

W niedzielę 7 kwietnia 2013 roku
tradycyjne otwarcie sezonu szosowego


W niedzielę w Sobótce zostaną uroczyście odsłonięte tablice w Alei Sław Kolarstwa. Jedną z nich odsłoni Ryszard Szurkowski - polski kolarz wszech czasów (700 razy na podium: 350 zwycięstw, 350 drugich i trzecich miejsc). Na zdjęciu z redaktorem Sławomirem Bajewem z poznańskiego Radia "Merkury" podczas Gali "Rowertouru". Poznań - aula Akademii Wychowania Fizycznego, 23 lutego 2013.

Już w najbliższą niedzielę, przy okazji tradycyjnego otwarcia sezonu kolarskiego w Sobótce, odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablic w Alei Sław Kolarstwa.

Podczas Ślężańskiego Mnicha swoje tablice odsłonią pierwsi mistrzowie świata i medaliści olimpijscy: Ryszard Szurkowski, Czesław Lang, Stanisław Szozda, Mieczysław Nowicki, Lucjan Lis, Edward Barcik i wychowanek BKS Ślęża Sobótka, olimpijczyk z Seulu Zdzisław Wrona.

Projekt Alei Gwiazd Kolarstwa przy Alei Świętej Anny w Sobótce przewiduje włączanie do zaszczytnego grona kolejnych kolarzy podczas corocznych wyścigów na rozpoczęcie sezonu. W tym roku będą dwie takie okoliczności - Ślężański Mnich i czerwcowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym.

Do lepszego poznania osiągnięć i postaci wybitnych kolarzy przyczyni się odmienna forma prezentacji tablic. Na tablicach będzie zdjęcie gwiazdy kolarskiej z opisem jego najważniejszych wyników w karierze. Tablice będą umieszczone na wielkich granitowych skałach.

7 kwietnia 2013
Ślężański Mnich - Ogólnopolskie Rozpoczęcie Sezonu Kolarskiego 2013/ Memoriał Romana Ręgorowicza

W trakcie imprezy odsłoniętych zostanie osiem tablic w Alei Sław Polskiego Kolarstwa. Do Sobótki zostali zaproszeni: Ryszard Szurkowski, Stanisław Szozda, Czesław Lang, Mieczysław Nowicki oraz inni przed laty znakomici szosowcy.

Organizator: KS "Ślęża" Sobótka, Ślężański Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Sobótka
Gdzie: Sobótka - ulica Świętej Anny 16
Start: Wyścig przeprowadzony zostanie na trasie okrężnej o długości 17 km: Sobótka, Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księgienice, Świątniki, Przezdrowice, Sobótka. Start i meta na ulicy Św. Anny (przy hotelu Sobotel). Startują, pierwszy wyścig o godzinie 10.00, wszystkie kategorie wiekowe - od młodzików do mastersów. Dystanse do pokonania od 17 km (młodziczki) do 136 kilometrów (elita mężczyzn).
Więcej informacji: http://www.kolarstwomasters.pl/kalendarzimprez.htm

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL