R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688754 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sensacyjna czasówka

 

Dzisiaj aż sześciu kandydatów do zwycięstwa


Michał Kostuch dziś wystartuje na torze samochodowym "Poznań".

Fot. Piotr Kurek
 

Michał Kostuch, Artur Kozal, Marcin Robakowski, Robert Żmudzin, Sławomir Spławski i Marcin Bartoszewski. Tych sześciu kolarzy wystartuje dzisiaj (18 czerwca) w wyścigu w jeździe indywidualnej na czas na torze samochodowym "Poznań". Do pokonania będą trzy rundy, czyli 12,3 km. Zapowiada się sensacyjna rywalizacja. Każdy z nich może zostać zwycięzcą, każdy z nich może złamać granicę 15 minut.

Michał Kostuch niedawno, 1 czerwca, zdecydowanie wygrał czasówkę (12,6 km) w Obornikach. Mieszka na Kaszubach i dziś specjalnie przyjeżdża do Poznania, by powalczyć sportowo z wielkopolskim specjalistami w jeździe na czas.

Pochodzi z Kościerzyny, od 10 lat mieszka w małej wsi o nazwie Zamek Kiszewski. Jego przygoda z rowerem rozpoczęła się w roku 2013, początkowo traktowana jako forma rekreacji. W szybkim czasie okazało się jednak, że polubił rywalizację i zaczął się ścigać w maratonach MTB, szosowych, jak i również wyścigach przełajowych, zajmując czołowe lokaty w swej kategorii wiekowej.
 

Artur Kozal 4 czerwca tego roku był bliski złamania granicy 15 minut podczas jazdy na trzech rundach toru "Poznań".

Fot. Piotr Kurek

W sierpniu 2016 roku po raz pierwszy zetknął się z jazdą indywidualna na czas. Było to w Rzekuniu, gdzie jadąc na zwykłym rowerze szosowym z lemondką wygrał wyścig open. Od tego momentu wiedział, że to jest właśnie to, to chce robić! W następnym sezonie (2017) ścigał się już praktycznie tylko w jeździe indywidualnej na czas i to ze sporymi sukcesami. Największym było zdobycie tytułu wicemistrza Polski w tej specjalności kolarskiej w kategorii M30. Przed rokiem w większości imprez zajmował miejsca od pierwszego do trzeciego. Sięgnął po tytuł mistrza kraju w TT w kategorii M40 i wicemistrza w jeździe parami.

Dzisiaj do sportowej rywalizacji z Michałem Kostuchem staną: Artur Kozal z Mosiny, Sławomir Spławski z Bogdanowa, Marcin Bartoszewski z Poznania, Marcin Robakowski z Paproci pod Nowym Tomyślem i Robert Żmudzin z Wolsztyna. Forma tych dwóch ostatnich kolarzy amatorów jest nieznana, ale zawsze demonstrują wysoki poziom. Natomiast Artur Kozal w tym miesiącu (4 czerwca) w miejscu, gdzie ścigają się zazwyczaj motocykle i samochodu, zbliżył się do magicznej granicy 15 minut. Jego rezultat - 00:15:02,455. Sławomir Spławski osiągnął czas 00:15:14,140.

Dzisiaj pierwszy zawodnik rozpocznie pedałowanie o godzinie 18.15. Zapowiada się sensacyjna czasówka, gdyż każdy z sześciu wymienionych amatorów może wygrać i każdy z nich może osiągnąć rezultat poniżej 15 minut na trzech okrążeniach poznańskiego toru samochodowego.

                                               Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL