R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41309895 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
200 kolarzy ścigało się w Poznaniu

 

Jan Bestry, prezes mastersów, był honorowym starterem i nagradzał najlepszych zawodników

 
Za chwilę wystartują szosowcy kategorii II (40-49 lat).

Dzisiaj na torze samochodowym "Poznań" odbyła się ogólnopolska inauguracja szosowego sezonu mastersów. Wzięło w niej udział 140 mastersów z całego kraju, ich rywalizację ubarwiły także wyścigi amatorów, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Na inaugurację szosowego sezonu mastersów do Poznania przyjechał Jan Bestry. Były poseł jest od końca stycznia tego roku szefem Komisji Masters przy Polskim Związku Kolarskim. Jako młody człowiek ścigał się na torze w barwach Klubu Sportowego Arkonia Szczecin. W roku 1989 został sędzią UCI. Człowiek wielu talentów i profesji, dziś pełnił rolę startera a później honorował najlepszych kolarzy.


Dziś na torze "Poznań" była szybka jazda i wiatr specjalnie nie przeszkadzał kolarzom.

Najmłodsi mastersi (MI - 30-39 lat) mieli do pokonania 16 rund po 4,1 km każda. Wygrał Władysław Gładysiak z Poznania, pracujący w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego - specjalista z zakresu prawa wodnego. Za nim linię mety minęli Rafał Wiatrak (Milicz) i Krystian Michalak (Kozłowo).

W kategorii MII triumfował Marek Bonecki z Legnicy przed Adrianem Jachem i Tomaszem Hryckiem (obaj ze Szczecina).

Wśród 50-latków (50-59 lat) klasą dla siebie był dziś Ryszard Wrona (Sobótka). Od początku do końca wyścigu był bardzo aktywny, inicjował wiele akcji zaczepnych i na finiszu był najszybszy. Drugi był Bogdan Kurkiewicz z Zielonej Góry, trzeci Wiesław Sienkiewicz z Dzierżoniowa.


Trzech najlepszych zawodników kategorii IV (60-69 lat): Zbigniew Szczęsny (w środku), Zbigniew Bielski (z lewej), Romuald Szaj (z prawej). Przed nimi: Tadeusz Kubiak - wiceprezes PTC (od lewej), Jan Bestry - prezes Komisji Masters (w środku) i Robert Werle - prezes Automobilklubu Wielkopolskiego.

Kategoria IV była licznie obsadzona i wygrał ją Zbigniew Szczęsny z Wrocławia przed Zbigniewem Bielskim z Gdańska i Romualdem Szajem z Poznania.

W gronie 70-latków najlepszy był Stanisław Paterka (1941) z Głogowa przed Jerzym Popiołkiem (1940) z Torunia i Włodzimierzem Łosiem z Łodzi.

Wyścig amatorów do lat 50 wygrał Artur Kozal z Poznania, amatorów po pięćdziesiątym roku życia - Włodzimierz Czyżniewski z Torunia.


Trzy dzielne panie: Carmen Głowacka (od lewej), Joanna Zbroszczyk i Monika Głowacka oraz trzech prezesów - Romuald Szaj (od lewej), Jan Bestry i Robert Werle.

Na jazdę zdecydowały się trzy panie: Joanna Zbroszczyk, Carmen Głowacka i Monika Głowacka - wszystkie z Poznania, z sympatycznej ekipy PyrCyk.


Polscy mastersi szosowi rozpoczęli dzisiaj sezon 2011 w Poznaniu.

W wyścigach uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych uczestniczyło 50 chłopców z Poznania, Przeźmierowa, Lusowa, Skórzewa, Leszna, Gniezna, Turku.

Puchary, podczas wzorcowo zorganizowanej imprezy, najlepszym zawodnikom wręczali: szef Komisji Masters Jan Bestry, prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj i prezes Automobilklubu Wielkopolskiego Robert Werle. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL