Rekordowa jazda
nie tylko Artura Kozala

Czasówka na torze samochodowym "Poznań"

Artur Kozal i Piotr Kożuch - sędzia kolarski.

Artur Kozal z Mosiny wygrał dzisiejszą rywalizację w jeździe indywidualnej na torze samochodowym "Poznań". Zawodnik i zarazem lider ekipy FTI Racing Team dystans 12,3 km pokonał w czasie 00:15:17,258, czyli ze średnią prędkością 48,28 km/h. I pobił swój rekord życiowy o prawie trzy sekundy.

Nie wiało, temperatura wynosiła około 24 stopni Celsjusza, gdy zaczynali jazdę po godzinie 18.00. Na starcie stanęły dwie panie i 28 mężczyzn.

Rzut oka na listę startową dawał przypuszczenie, że o pierwsze miejsce i o najlepszy wynik powalczy dwóch zawodników: Marcin Robakowski z Paproci pod Nowym Tomyślem (KK Fala Park) i Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team). Tak też i było, przy czym między dwójką utytułowanych kolarzy amatorów wmieszał się Patryk Matuszak z Leszna (Galibier Fun Team).

Agata Madej regularnie startuje w czasówkach na torze "Poznań".

Artur Kozal pokonał dystans czasówki w 00:15:17,258, drugi rezultat uzyskał Patryk Matuszak - 00:15:31,118, trzecie miejsce zajął Marcin Robakowski - 00:15:44,472. Dzisiejszy zwycięzca poprawił także swój rekord życiowy na trasie 12,3 km o prawie trzy sekundy.

To była czasówka wielu rekordów życiowych. Łukasz Pikosz z Mosiny (FTI Racing Team) poprawił swój najlepszy dotychczasowy wynik o całych trzydzieści sekund - czwarte miejsce open. Był tym rezultatem (00:15:50,664) sam zaskoczony i odbierał gratulacje od kolegów z drużyny. Także Sławomir Urbański z Wągrowca (też FTI Racing Team) cieszył się ze swej jazdy, siódmego wyniku dnia (00:16:22,033) i poprawy życiówki o całych szesnaście sekund.

W łączonej kategorii M40/M50 wygrał Lech Ergang z Poznania (Strefasportu.pl MW Invest) - szósty czas dnia (00:16:13,518), w M60+ Jerzy Drzewiecki z Poznania (Merx Team) - siedemnasty wynik (00:18:05,317), wśród pań triumfowała Kamila Wójcikiewicz z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) - osiemnasty rezultat (00:18:05,317).

Trzech najlepszych zawodników i Anna Szaj - organizatorka imprezy.

Radek Jakubczak za kilka dni ukończy 11 lat. Jest uczniem piątej klasy szkoły podstawowej i zawodnikiem UKS Mróz Jedynka Kórnik. Regularnie startuje w czasówkach i dziś 12,3 km pokonał w czasie 00:23:19,849.

Na torze pojawili się dziś również Wojciech Sykała i Kacper Kistowski (Wibatech Merx 7R), którzy, jadąc razem, 12,3 km pokonali w czasie 00:14:44,305.

Kolejne spotkanie kolarzy amatorów na torze samochodowym "Poznań" za dwa dni, 6 września. Będzie to wyścig ze startu wspólnego. Weryfikacja zapisów od 16.30 do 17.30, start o godzinie 18.00. Dystans, w zależności od warunków pogodowych, może liczyć 41 km (10 rund) lub 49 km (12 okrążeń) lub nawet 61,5 km (15 razy po 4083 metrów).