R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900228 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Najdłuższy wyścig w nowoczesnej Europie

 

Pomysł z ubiegłego roku wypalił! Najdłuższy europejski wyścig Szlakiem Kauszbskiego Pierścienia zakończył się sukcesem organizacyjnym i sportowym. Kolarze pokonali trasę ponad 300 kilometrów w wysokim tempie, zwycięzca Marcin Sapa (DHL Author) uzyskał czas nieco ponad siedem godzin. W tym roku 13 lipca znów kolarzy czeka prawdziwy maraton. Trasa liczy prawie 300 km ze startem i metą w Bytowie.

Marcin Sapa (DHL-Author), ubiegłoroczny triumfator Pomorskiego Klasyka został w czerwcu w Złotoryi mistrzem Polski elity w wyścigu ze startu wspólnego. Tak więc na stracie w Bytowie pojawi się w narodowej koszulce. A to zobowiązuje. „Saper” jest więc znów faworytem numer jeden. Wspierać go będzie silna ekipa DHL-Author z mistrzem Polski w jeździe na czas i zwycięzcą niedawno zakończonego Wyścigu Olimpijczyków i Solidarności Łukaszem Bodnarem, a także trzykrotnym triumfatorem Tour de Pologne Dariuszem Baranowskim i pierwszym w Bałtyk – Karkonosze Tour Radosławem Romanikiem.

Zwycięzca wyścigu otrzyma koszulkę Skoda Auto, oficjalnego sponsora wyścigu. Oficjalnymi sponsorami są też Studio 55 (klasyfikacja aktywnych, lotne premie w Studziennicach, Tuchomiu i Kołczygłowach), Skandia (główny sponsor w 65. Tour de Pologne oraz tytularny w Skandia MTB Maraton organizowanych przez Lang Team), która tym razem premiuje „górala” (w GP w na rundzie w Bytowie). Koszulkę Lang Teamu otrzyma najbardziej waleczny zawodnik (liczba kilometrów przejechana w ucieczkach). Partnerem wyścigu jest też firma Novum.

Główna nagrodą dla zwycięzcy będzie 7000 złotych brutto oraz skuter firmy Zumico, najlepsi otrzymają również zegarki firmy Festina, przewidziane są także premie za każdą klasyfikację i... 200 złotych dla wytrwałych, czyli dla każdego zawodnika, który ukończy wyścig.

Rywalizacja w ProLidze, cyklu najważniejszych wyścigów szosowych w Polsce, jest coraz ciekawsza. Pomorski Klasyk jest również zaliczany do tej prestiżowej punktacji. Na podium aktualny lider ProLigi będzie dekorowany koszulką Arkus&Romet.

Półgodzinna relacja z Pomorskiego Klasyka zostanie wyemitowana w Polsacie Sport oraz w Polsacie Sport Extra. Reportaż zawierający obszerne sprawozdanie z wyścigu, rozmowy z organizatorami i bohaterami „PK” będzie zaprezentowany wkrótce po zakończeniu wyścigu. Radiowe relacje z trasy będą zaprezentowane w Radiu Koszalin i Radiu Gdańsk, specjalnym patronem została też Program III PR. Na wyścig przyjedzie we własnej osobie niestrudzony propagator kolarstwa red. Henryk Sytner.

Oprócz krajowych ekip do wyścigu zgłosili się kolarze z Uzbekistanu. W Bytowie pojawi się narodowa reprezentacja tego kraju. Być może w przyszłości któryś z kolarzy pójdzie w ślady sławnego Dżamolidina Abdużaprowa. Z zagranicznych ekip pojawi się estoński Kalev z Adamem Wadeckim oraz czeski Euroregion Nysa.

 

Trasa, mapy, szczegóły na stronie wyścigu:
http://www.pomorskiclassic.pl
 
www.langteam.com.pl

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL