R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867506 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Smochowice w sobotę na rowerach

 

Już po raz czternasty ogólnopolski wyścig uliczny im. Bogdana Jańskiego


Zenon Czechowski (drugi z lewej), pięciokrotny uczestnik Wyścigu Pokoju i olimpijczyk z Meksyku (1968), co roku zjawia się na zawodach kolarskich na poznańskich Smochowicach. 21 maja 2011.

Smochowice na rowerach. Kiedy? Już jutro, 19 maja, od godziny 12 ulica Sianowska i jej najbliższe ulice: Santocka - Myśliborska - Maszewska - Trzebiatowska - Trzcianecka i ponownie Sianowska będą miejscem ogólnopolskiego wyścigu ulicznego im. Bogdana Jańskiego.

Jedna runda liczyć będzie 2200 metrów. Uroczyste otwarcie imprezy w samo południe. Organizatorzy zaprosili znakomitych przed laty szosowców: Zenona Czechowskiego i Ryszarda Szurkowskiego, którzy ze swymi ekipami przejadą w rytm oklasków dwie rundy. I będą także honorowymi starterami wyścigów.

Jako pierwsi, o godzinie 12.45, sportową rywalizację rozpoczną mastersi M50, M60 i M70: wszyscy oni pokonają osiem rund. Młodsi mastersi (kategorie AM 20, M30 i M40) pojadą 12 rund - start o 13.20.

Godzinę później do ścigania na całego przystąpią młodziczki i młodzicy, po nich juniorki młodsze i juniorzy młodsi, następnie juniorki i juniorzy.


Artur Spławski wygrał w swym życiu dziesiątki wyścigów i z przyjemnością startuje na Smochowicach. 21 maja 2011.

Następnym fragmentem sportowego święta na rowerach będzie III etap Małego Wyścigu Pokoju. Szansę sprawdzenia swych sił i talentów mieć będą mieli także gimnazjaliści, uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolacy.

Impreza w sensie sportowym rozpocznie się o godzinie 12, zakończy o 18.45. Zapisy w dniu wyścigu od godziny 11 do 17 przy ulicy Sianowskiej 38, gdzie znajduje się siedziba firmy "PAMA".

Będzie to już czternasta edycja imprezy, której organizują ludzie kolarstwa - Marian Paździor, Zenon Czechowski, Tadeusz Kubiak - oraz społecznicy ze Smochowic z przewodniczącym Rady Osiedla Smochowice-Krzyżowniki Alojzym Szelejewskim na czele. 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL