R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41339095 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Paweł Cieślik kończy 14!

 

VERVA Activejet Team
startował w Tour de Suisse


Paweł Cieślik zajął 14. miejsce w wyścigu dookoła Szwajcarii. To duży sukces kolarza z Tarnowa Podgórnego.
Fot. VERVA Activejet Team

Paweł Cieślik z VERVA Activejet Team skończył na 15. miejscu ostatni etap Tour de Suisse, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 14. pozycji. Cały wyścig padł łupem Kolumbijczyka Miguela Lopeza z Astany, a ostatni etap wygrał jego rodak Jarlinson Pantano z IAM Cycling.

Ostatni etap za względu na warunki atmosferyczne został skrócony do 57 kilometrów. Zawodnicy mieli do pokonania jedną trudność, przełęcz Fluelapass (2383 m n.p.m.; 12,9 km; 7,4 %), na której temperatura spadła do 2 stopni Celsjusza.

To właśnie tam rozegrał się wyścig. Bardzo długo tempo najlepszych kolarzy utrzymywał Cieślik, jadąc w głównej grupie faworytów aż do szczytu. Niestety zawodnik VERVA Activejet Team stracił nieco czasu na zjeździe i ostatecznie przyjechał na 15. miejscu. Bardzo dobra jazda pozwoliła mu również awansować na 14. miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu.

- Pojechaliśmy bardzo dobry wyścig i nie mamy się czego wstydzić. Bardzo dziękuję całej ekipie za wsparcie. Bez pomocy kolegów ten wynik nie byłby możliwy. Tour de Suisse był dla nas bardzo ważnym startem, gdyż chcieliśmy ponownie sprawdzić się na poziomie World Tour, po niezbyt udanej Katalonii. Tym startem udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę z wielkimi nazwiskami i na Tour do Pologne będziemy chcieli to potwierdzić- powiedział Cieślik.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL