Jestes 41036010 gosciem na naszej stronie
Paweł Cieślik kończy 14!

VERVA Activejet Team
startował w Tour de Suisse

Paweł Cieślik zajął 14. miejsce w wyścigu dookoła Szwajcarii. To duży sukces kolarza z Tarnowa Podgórnego.

Paweł Cieślik z VERVA Activejet Team skończył na 15. miejscu ostatni etap Tour de Suisse, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 14. pozycji. Cały wyścig padł łupem Kolumbijczyka Miguela Lopeza z Astany, a ostatni etap wygrał jego rodak Jarlinson Pantano z IAM Cycling.

Ostatni etap za względu na warunki atmosferyczne został skrócony do 57 kilometrów. Zawodnicy mieli do pokonania jedną trudność, przełęcz Fluelapass (2383 m n.p.m.; 12,9 km; 7,4 %), na której temperatura spadła do 2 stopni Celsjusza.

To właśnie tam rozegrał się wyścig. Bardzo długo tempo najlepszych kolarzy utrzymywał Cieślik, jadąc w głównej grupie faworytów aż do szczytu. Niestety zawodnik VERVA Activejet Team stracił nieco czasu na zjeździe i ostatecznie przyjechał na 15. miejscu. Bardzo dobra jazda pozwoliła mu również awansować na 14. miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu.

- Pojechaliśmy bardzo dobry wyścig i nie mamy się czego wstydzić. Bardzo dziękuję całej ekipie za wsparcie. Bez pomocy kolegów ten wynik nie byłby możliwy. Tour de Suisse był dla nas bardzo ważnym startem, gdyż chcieliśmy ponownie sprawdzić się na poziomie World Tour, po niezbyt udanej Katalonii. Tym startem udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę z wielkimi nazwiskami i na Tour do Pologne będziemy chcieli to potwierdzić- powiedział Cieślik.