R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824499 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Szymon Wasiak wygrał
w bardzo ładnym stylu

 

Szybkie dwanaście rund na torze "Poznań"


Szymon Wasiak wygrał w pięknym stylu lipcowy (wtorek osiemnastego) wyścig szosowy na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Szymon Wasiak z Wrocławia (Kużnia Kolarska) wygrał dziś wyścig szosowy na torze samochodowym "Poznań". Uczynił to w bardzo pięknym stylu, wjeżdżając niezagrożenie na linię mety. Dwanaście rund, czyli prawie 49 kilometrów, pokonał w czasie 1 godziny 3 minutach 19 sekundach - ze średnią prędkością 46,4 km/h.

Pierwszą rundę najszybciej przejechali Stanisław Michalski i Robert Płotkowiak. Na drugim okrążeniu akcję zaczepną zainicjował Damian Miela. Dołączyli do niego Szymon Wasiak, Artur Kozal, Piotr Lis i Przemysław Rozwalka i już wkrótce zyskali prawie pół minuty przewagi nad grupą zasadniczą.


Przemysław Rozwalka (2. miejsce), Szymon Wasiak (zwycięzca) i Artur Kozal (3. miejsce) oraz Romuald Szaj - organizator imprez kolarskich na torze "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Na siódmej rundzie peleton się obudził i zaczął gonić uciekinierów. Przez kilka minut wydawało się, że możliwe jest doścignięcie pięciu śmiałków. Ci jednak nie zamierzali się poddać, wzmocnili tempo pedałowania i na ostatnie okrążenie wjechali z bezpieczną przewagę.

Z ostatniego zakrętu jako pierwszy wyjechał Szymon Wasiak, pochodzi z Nowych Skalmierzyc - mieszka we Wrocławiu, i nie dał sobie na ostatnich kilkuset metrach odebrać zwycięstwa. Drugi, ze stratą trzech sekund, zameldował się na mecie Przemysław Rozwalka z Goniembic, trzeci był Artur Kozal z Mosiny.

– Cieszy mnie to zwycięstwo, po raz pierwszy wywalczone na torze samochodowym "Poznań". Niedawno, w tym roku, po raz pierwszy w życiu ścigałem się w tym miejscu i byłem wówczas czwarty. Dziś wygrałem. I pozdrawiam trenera Kazimierza Marchewkę, który był moim trenerem kolarskim na początku przygody z tym sportem - podkreślił Szymon Wasiak (rocznik 1982).


Kochają ścigać się na torze "Poznań" i osiągają na nim coraz bardziej rekordowe wyniki. We wtorek średnia wyniosła 46,4 km/h.
Fot. Piotr Kurek

Rywalizowało dziś 85 osób, w tym sześć kobiet. Zwycięzca uzyskał czas 1:03:19, czyli średnia prędkość wyniosła 46,39 km/h. Nikt się nie przewrócił, czterech kolarzy wycofało się w czasie jazdy - między innymi Sławomir Spławski.

Następne spotkanie w ramach czwartków kolarskich 27 lipca 2017.

                                                  Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL