R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41335480 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Sławomir Spławski najszybszy na finiszu

 

Dziesiąty czwartek kolarski:
średnia prędkość ponad 45 km na godzinę


Sławomir Spławski najszybszy na finiszu.
Fot. Piotr Kurek

Sławomir Spławski z Bogdanowa (Merx Team) wygrał dziś wyścig na torze samochodowym "Poznań" podczas dziesiątego w tym roku czwartku kolarskiego. Startowało 91 osób, w tym sześć pań. Na dwunastu rundach (12x4083 metrów) zwycięzca uzyskał czas - 1:04:51. Jego średnia prędkość 45,33 km/h.

Był to kolejny ciekawy i wielce interesujący czwartek kolarski. Do przejechania było dwanaście rund. Od startu kolarze amatorzy nie próżnowali, atak następował po ataku. Aktywni byli mniej i bardziej utytułowani zawodnicy: Bogumił Głuszkowski z Poznania, Michał Kowalczyk ze Swarzędza, Krzysztof Paterka z Góry, Piotr Lis z Korytnicy pod Ostrowem Wielkopolskim, Sławomir Spławski z Bogdanowa, Artur Kozal z Mosiny, także Franciszek Harbacewicz z Goleniowa.


Renata Kozanecka (od lewej), Paweł Szczepaniak, Sławomir Spławski, Natalia Pisz i Artur Kozal.
Fot. Piotr Kurek 

Napiszę krótko: nikt nie dał dziś rady odjechać rywalom. Na końcową kreskę pędził kilkudziesięcioosobowy peleton. Wygrał Sławomir Spławski przed Pawłem Szczepaniakiem ze Strzelec Krajeńskich i Arturem Kozalem .

– FTI Racing Team chyba przekombinował, kto ma dziś wygrać? - mówił Sławomir Spławski za linią mety. – Rozpocząłem finisz około dwustu metrów przed metą, skuteczny - jak się okazało - cieszył się dziś młody "Spławik". I dodał: – Obserwowałem Roberta Żmudzina i Artura Kozala (obaj FTI Racing Team) i wiedziałem, kiedy ruszyć na całego, by wygrać! - kończy opowieść 33-letni kolarz, w przeszłości reprezentant Polski.


Tadeusz Jasionek z rodziną na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Wśród pań triumfowała Marta Gogolewska z Wągrowca przed Renatą Kozanecką z Poznania i Natalią Pisz z Poznania.

W kategorii M40 i M50 wygrał Franiszek Harbacewicz z Goleniowa przed Tomaszem Grobelnym z Poznania i Stanisławem Jurgą z Granowa. W kategorii M60 i więcej zwyciężył Marek Szymański z Poznania przed Sławomirem Warachem z Bełchatowa i Bogusławem Malke z Poznania. 

                             Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL