R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687332 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Nie ma mocnych na Sławomira Spławskiego!

 

To już piąte jego zwycięstwo
w czwartkach kolarskich sezonu 2016


Sławomir Spławski znów zwycięża.
Fot. Piotr Kurek

Nie ma mocnych na Sławomira Splawskiego z Bogdanowa. Do czterech tegorocznych zwycięstw w czwartkach kolarskich na znanym torze samochodowym "Poznań" dołączył jeszcze jedno: dzisiejsze - lipcowe z dnia 28. Startowało ponad 80 zawodników (nie tylko mężczyzni), na podium obok triumfatora stanęli Piotr Lis z Korytnicy pod Ostrowem Wielkopolskim (2. miejsce) i Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna (3. pozycja).

Kolarze mieli dziś do przejechania 15 rund o długości 61290 metrów. Od startu zaczęly się ataki. Na pierwszych czterech rundach bardzo aktywnie pedałował Kacper Półtorak z Sobótki. Na czele często można było dostrzec Piotra Lisa, Stanisława Jurgę z Granowa, Jakuba Kędziorę z Poznania, Bartosza Miklera z Jarocina, Lecha Erganga i Pawła Rychlickiego z Poznania.


Kacper Półtorak ucieka reszcie zawodników na pierwszym okrążeniu.
Fot. Piotr Kurek 

Do decydującej akcji doszło pięć okrążeń przed metą. Mocniej pociągnął Paweł Szczepaniak ze Zwierzyna. Doskoczyli do niego Sławomir Spławski, Piotr Lis, Marcin Karbowy (Tarnovia Tarnowo Podgórne - jazda treningowa, nieklasyfikowany) oraz młody Wojciech Bystrzycki z Kórnika.

Piątka ta, zgodnie współpracując, powiększała przewagę nad grupą zasadniczą. Kiedy prowadzący wjeżdżali na ostatnią rundę, mieli 20 sekund czasowego zapasu. Peleton na ostatnich czterech kilometrach pędził szaleńczo, odrobił 11 sekund, ale nie dal rady dopędzić śmiałków.


Artur Spławski (od lewej), Violetta Dura-Kolasińska, Alicja Ratajczak i Marek Kulas.
Fot. Piotr Kurek

Najszybciej finiszował Sławomir Spławski. Jego zwycięstwo było pewne. To już piąta tego zawodnika (Merx Team) wygrana w czwartkach kolarskich 2016. Drugi był Piotr Lis, trzeci Paweł Szczepaniak.

Była do dwunasta odsłona czwartków kolarskich, na które przyjeżdżają fani szosy z całej Polski. Nie inaczej było i dziś, gdy swoje umiejętności demonstrowali zawodnicy z Gdyni (Marek Kulas), Przytocznej (Tadeusz Jasionek), Sobótki (Piotr Pawłowski), Bełchatowa (Zygmunt Warach), Zwierzyna (Kacper i Paweł Szczepaniakowie).


Piotr Lis (od lewej), Sławomir Spławski, Romuald Szaj (prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów) i Paweł Szczepaniak.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiejsze zmagania szosowców obserwowała Alicja Ratajczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik), który bardzo dobrze pojechała Tour de Pologne Women. Zajęła w nim 9. miejsce w klasyfikacji generalnej i była drugą z Polek - za Pauliną Brzeźną-Bentkowską.

W niedzielę (31 lipca) na torze "Poznań" odbędzie się V Wyścig Kolarski o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski. Przed południem (10.30) zawodnicy w jeździe indywidualnej na czas zmierzą się z dystansem 12 km (3 rundy), po godzinie 14 rywalizować im przyjdzie w wyścigu ze startu wspólnego: o 14 ruszą na trasę szosowcy kategorii cyklosport oraz M30 i M40 - 20 rund, o 15.30 rozpoczną pedałowanie mastersi M50 i M60 - 15 rund, zakończą o 16.00 najstarsi z kategorii M70 i M80 - 10 rund. 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL