R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41601584 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Waldemar Deleżyński z Żyrardowa
wygrał w imponujący sposób

 

Mistrzowie Polski nie triumfowali w Pobiedziskach

W niedzielę 19 czerwca w Pobiedziskach odbył się ogólnopolski wyścig kolarski masterów o puchar burmistrza tego miasta Michała Podsady. Startowało ponad 100 zawodników z całego kraju.


Mistrz Polski mastersów 2011 Stanisław Paterka z Głogowa (M70 - z prawej) przegrał w Pobiedziskach z Jerzym Szemrajem z Piekar Śląskich.

Pobiedziska od wielu lat przyjmują i goszczą kolarzy z całej Polski. Tegoroczny wyścig był już dwudziestym a zatem jubileuszowym. Zmagania szosowych mastersów to zawsze dobry sposób na promocję gminy Pobiedziska i Szlaku Piastowskiego.

Start i metę wyznaczono tradycyjnie na przedmieściu Pobiedzisk przy ulicy Kostrzyńskiej. Zawodnicy pojechali pierwsze trzy kilometry do Promna i później pokonywali 15-kilometrowe rundy (Promno-Biskupice-Jankowo-Góra-Promno), by następnie na dystansie 3 km podążać na finiszową kreskę.


Marek Bonecki z Legnicy wygrał w kategorii M40.

Najwięcej do pokonania mieli zawodnicy kategorii MA20, M30 i M40, po 81 kilometrów, czyli po pięć rund i dodatkowych 6 km. W kategorii MA20(19-29 lat) wygrał Dawid Grygoruk (Żyrardów) przed Dominikiem Omiotkiem (Łódź) i Piotrem Kiebleszem (Olsztyn). Wyścig mastersów M30 (30-39 lat) padł łupem Arakadiusza Posmyka (Lubań), przed Baltazarem Brukalskim (Olsztyn) i Piotrem Fiedorowiczem (Giżycko). W wyścigu mastersów M40(40-49 lat) triumfował Marek Bonecki (Legnica) przed Adrianem Jachem (Szczecin) i Piotrem Pawłowskim (Sobótka).


Tylko dwie panie ścigały się w Pobiedziskach.

Waldemar Deleżyński z Żyrardowa zwyciężył w pięknym stylu w wyścigu kategorii M50 (50-59 lat) na dystansie 66 km. Jechał jak natchniony czasowiec i zyskał sporą przewagę nad rywalami. Drugi był Artur Spławski z Poznania, trzeci Zbigniew Skouda z Nowogardu.


Marek Bonecki na najwyższym miejscu podium. Z lewej Michał Podsada - burmistrz Pobiedzisk.  

Kazimierz Korcala z Krakowa potwierdził na dystansie 51 km (najliczniej obsadzony wyścig - 27 zawodników), że w tym roku jest jednym z najlepszych zawodników kategorii M60 (60-69 lat). Drugi był Zbigniew Szczęsny z Wrocławia, trzeci Radosław Myszkowski z Aleksandrowa Łódzkiego.

I wreszcie w kategorii V (70 lat i więcej), 51 km było do przejechania, triumfował Jerzy Szemraj (Piekary Śląskie) przed Stanisławem Paterką (Głogów) i Józefem Majdą (Kraków).

Organizatorami imprezy byli: Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska, tutejszy Ośrodek Kultury i Sportu, Wielkopolski Związek Kolarski, Zespół Szkół w Pobiedziskach oraz Poznańskie Towarzystwo Cyklistów.

Wystartowały także dwie panie na dystansie 21 km. Wygrała Katarzyna Szczurek z Krakowa przed Kamilą Mędak z Suchego Lasu.


Radosław Jaskulski z Gniezna wygrał wyścig amatorów.

Wyścig amatorów, także 21 km do przejechania, wygrał Radosław Jaskulski z Gniezna przed Jackiem Głowackim (Poznan) i Julianem Graczykiem (Poznań).

Trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymało puchary, dyplomy - kolarze, którzy zajęli miejsca od pierwszego do szóstego. Najlepszych honorowali burmistrz Pobiedzisk Michał Podsada, dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Pobiedziskach Rafał Fijałkowski, szef Komisji Masters Jan Bestry oraz Romuald Szaj (prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów) i Tadeusz Kubiak (wiceprezes PTC).

Była to bardzo udana impreza kolarska, za rok kolejna edycja - już po raz dwudziesty pierwszy. I jeszcze jedno: wyścigi w Pobiedziskach odbyły się dzień po Mistrzostwach Polski amatorów i mastersów w kolarstwie szosowym w Śremie: mistrzowie kraju w Pobiedziskach (Stanisław Paterka z Głogowa i Radosław Myszkowski z Aleksandrowa Łódzkiego - tylko oni reprezentowali championów wśród mastersów) nie powtórzyli sukcesu z poprzedniego dnia. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL