R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902352 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
To będzie dwanaście
bardzo szybkich rund

 

Finał czwartków kolarskich, czyli wyścig
o Puchar Prezydenta Miasta PoznaniaMateusz Nowak i Adrian Tekliński walczą o zwycięstwo na torze samochodowym "Poznań". Tak było przed sześcioma dniami, 16 września 2015.
Fot. Anna Olszańska

W niedzielę na torze samochodowym "Poznań" odbędzie się finał czwartków kolarskich. Kobiety i mężczyzni pojadą tego dnia dwanaście rund w wyścigu o Puchar Prezydenta Miasta Poznania. Dla najlepszych zawodniczek i zawodników tego dnia oraz całego cyklu przygotowano premie finansowe, losowane będą wśród wszystkich startujących cenne nagrody - między innymi sześć kompletów kół szosowych marki DT Swiss.

– Zawodniczki i zawodnicy wystartują o godzinie 17.30 - mówi prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów. – Do pokonania będzie dwanaście rund, czyli 49032 metry. Pierwotnie zamierzaliśmy zorganizować wyścig po drogach Poznania i powiatu poznańskiego ze startem i metą na torze samochodowym "Poznań". Początek miał być o godzinie 12.

– Powiem krótko, jako prezes PTC muszę jednak brać pod uwagę opinię kolarzy, którzy w większości wyrazili życzenie, by finał czwartków kolarskich zakończyć wyścigem na torze "Poznań". Pojedziemy dwanaście rund. Robię też z kolegami z PTC ukłon w stronę bardzo aktywnego środowiska MTB w Wielkopolsce, które w niedzielę spotyka się w Łopuchowie na maratonie. Kolarzy górskich, jeśli mają ochotę i siły, zapraszam na godzinę 17.30 na start - podkreśła prezes Romuald Szaj.


Michał Górniak, mistrz Polski 2015 w maratonie MTB w kategorii cyklosport, zapowiada swój udział w niedzielnym wyścigu. Obiszów, 20 września 2015.
Fot. Piotr Kurek
 

Zgłoszenia do wyścigu jedynie na stronie www.speedtimecycling.eu, biuro zawodów czynne od 14 do 16.

Trzech najlepszych kolarzy niedzielnego wyścigu otrzyma nagrody finansowe. Dostaną je również trzej najlepsi zawodnicy w czterech kategoriach wiekowych: kobiety, cyklosport i M30, M40 i M50, powyżej 60 lat. Premie pieniężne otrzymają także trzy najlepsze zawodniczki i zawodnicy w klasyfikacji generalnej w powyższych kategoriach wiekowych.

Firma DT Swiss ufundowała sześć kompletów kół kolarskich DT RC 28 Clincher (pod oponkę) wartości 36 tysięcy złotych, które będą losowane wśród ścigających się w niedzielę. Będą także i inne nagrody.

Honorowanie najlepszych kolarek i kolarzy oraz losowanie nagród nastąpi podczas uroczystej gali w sali bankietowej toru samochodowego "Poznań".

Niedzielne zmagania kolarzy obserwować będzie prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który następnie uhonoruje najlepszych z nich. Zapowiada się wielkie święto szosy w niedzielę 27 września 2015 na torze "Poznań".

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL