Jestes 41032243 gosciem na naszej stronie
Paweł Cieślik nowym liderem

Małopolski Wyścig Górski

Paweł Cieślik (z lewej) i Adrian Kurek w roku ubiegłym wspólnie jechali w reprezentacji Polski w 68. Tour de Pologne. Bukowina Tatrzańska, 5 sierpnia 2011.

Po udanej ucieczce zwycięstwo na 2. etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego wywalczył dziś Paweł Cieślik z drużyny Bank BGŻ Team. W finałowej rozgrywce pokonał on współtowarzysza akcji, Marka Rutkiewicza z CCC Polsat Polkowice, a dzięki przewadze uzyskanej nad pozostałymi rywalami objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Start do drugiego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego wyznaczony został Chełmku, skąd kolarze udali się do Jodłownika, pokonując po drodze między innymi. Libiąż, Spytkowice, Mogilany, Raciechowice, Górę Jana, Wilkowisko i Kostrza. Całkowity dystans wynosił 162 kilometry, a na trasie wyznaczone były trzy premie lotne oraz sześć premii górskich.

Paweł Cieślik przed Markiem Rutkiewiczem. Ogromna radość kolarza z podpoznańskiego Tarnowa Podgórnego.

– Bardzo cieszy mnie to zwycięstwo – powiedział na mecie Cieślik. Marek Rutkiewicz jest w znakomitej formie, ale na szczęście udało mi się zachować więcej sił na końcówkę, dzięki czemu wygrałem etap i wskoczyłem na pozycję lidera wyścigu. To była trudna trasa, ale na szczęście miałem okazję poznać ją już w 2010 roku, kiedy pomagałem Jackowi Morajce w walce o sukces.

Wyniki 2. etapu, Chełmek - Jodłownik (162 km)