Jestes 41036099 gosciem na naszej stronie
Nikol Płosaj przed Małgorzatą Wojtyrą

Udany start zawodniczek z Kórnika w Darłowie

Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Kórnik) przed olimpijką Małgorzatą Wojtyrą w wyścigu ze startu wspólnego w Jarosławcu.

Przez trzy dni w Darłowie odbywały się zawody szosowe kobiet w ramach Pucharu Polski, będące zarazem Mistrzostwami Polski Zrzeszenia LZS. Był to niezwykle udany start zawodniczek UKS Mróz Jedynka Kórnik, z których Nikol Płosaj wygrała w niedzielę wyścig elity pań ze startu wspólnego na dystansie 85 kilometrów.

W niedzielę w Jarosławcu rozegrano wyścigi ze startu wspólnego. Wyścig elity kobiet od startu do mety przebiegał pod dyktando grupy kolarskiej Mróz Jedynka Kórnik. Dystans liczył 85 km, na który złożyło się 8 wymagających rund po 10,6 km. Od startu do mety cała ósemka z Kórnika utworzyła tzw. „kolarski pociąg”, nie dopuszczając do głosu rywalek. Podczas wyścigu rozegrano dwie premie specjalne, na pierwszym i czwartym okrążeniu. W obu przypadkach zwyciężała Alicja Ratajczak, perfekcyjnie rozprowadzana przez koleżanki. Efektem wspaniałej jazdy całego zespołu było to, iż z 60-osobowej grupy startujących na metę dojechała grupa 18 zawodniczek, w której aż sześć było z grupy Mróz Jedynka Kórnik. Kórniczanki jak wyścig zaczęły, tak i skończyły. W ostatecznej rozgrywce w profesjonalny sposób rozprowadziły najszybszą na finiszu Nikol Płosaj, która nie dała żadnych szans rywalkom. Drugie miejsce zajęła jedna z najlepszych polskich zawodniczek, olimpijka Małgorzata Wojtyra (Grupa Kolarska BO-GO Szczecin), a trzecie Natalia Mielnik (Atom Mat Dzierżoniów). Wśród juniorek zwyciężyła Litwinki Milda Auzbikaviciute przed swą rodaczką Justiną Jovaisyte. Piąte miejsce zajęła zawodniczka Mróz Jedynka Kórnik Weronika Humelt.

Kolarki z Mroza na czele wyścigu w Jarosławcu.

W piątek, pierwszego dnia szosowych zmagań w Darłowie) odbył się pokazowy wyścig uliczny na zasadach wyścigu australijskiego (ostatni co rundę odpada). W wyścigu kobiet open zwyciężyła Małgorzata Wojtyra, ale drugie miejsce zajęła nasza Nikol Płosaj. Startowało około 50 kobiet. Dodatkowo wśród około 40 juniorek młodszych (15-16 lat) zdecydowanie zwyciężyła zawodniczka z Kórnika Karolina Przybylak.

Natomiast w sobotę odbyła się jazda indywidualna na czas w ramach Pucharu Polski, jednocześnie były to Mistrzostwa Polski LZS. W elicie kobiet (było 14 kilometrów do pokonania) triumfowała Alicja Ratajczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik) z czasem 19:21 min. przed Martyną Klekot (Włókniarz Częstochowa) i Natalią Radzicką (tez z Kórnika). Czwarta, z czasem gorszym o pół minuty od zwyciężczyni, była Małgorzata Wojtyra. Kolejne dwa miejsca zajęły Litwinki.

Alicja Ratajczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik) wygrała jazdę indywidualną na czas.

– Myślę, że nasze dziewczyny pokazały swą sportową klasę - ocenia występ w Darłowie swych podopiecznych trener Robert Taciak. – Zrobilismy nad morzem niezłe wrażenie. Nie bez znaczenia jest i to, że zyskaliśmy jako klub w tym roku nowego sponsora, i że napis na koszulkach Mróz dodatkowo motywuje moje zawodnjczki - sumuje swe wrażenia Robert Taciak.