R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900121 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Szóste miejsce Macieja Paterskiego

 

Jednodniówka Vuelta Ciclista a Murcia

Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) po raz kolejny w tym sezonie pokazał się z bardzo dobrej strony, zajmując 6. miejsce w hiszpańskiej jednodniówce Vuelta Ciclista a Murcia.

- Na trasie był jeden długi podjazd, podzielony na dwie części, z płaskim fragmentem pomiędzy. Czułem się na nim dobrze i udało mi się utrzymać tempo najlepszych i wjechać na szczyt w grupie z faworytami. W samej końcówce, na ostatnim 2,5-kilometrowym wzniesieniu było dużo ataków. Ja starałem się podążać za każdym z nich i być może to kosztowało mnie miejsce na podium, bo noga dziś była dobra. Nie zmienia to faktu, że 6. miejsce w takim wyścigu, w takiej obsadzie to dobry wynik i prognostyk przed kolejnymi startami- powiedział po wyścigu Maciej Paterski.

– Podtrzymuję moje słowa, że nigdy nie byłem tak mocny na tym etapie sezonu i mam nadzieję, że dobra forma utrzyma się do tych najważniejszych imprez - dodał kolarz z Jarocina.

12 zawodników oderwało się od peletonu na początku zmagań. Nie było w tej grupce nikogo z „pomarańczowych”, ale polkowicka drużyna razem z ekipą Trek Factory Racing zaczęła gonić uciekinierów. Gdy ci byli już blisko, z czołówki zaatakował Garikoitz Bravo (Murias Taldea) i Victor Martin (Burgos-BH).

Peleton mocno zwolnił, a dwójka uzyskała dużą, około 10-minutową przewagę. Została ona zniwelowana do zera. 50 kilometrów przed metą, na podjeździe pod drugą premię 1. kategorii na Collado Bermejo, upamiętniającej śp. Marco Pantaniego. Grupa zasadnicza mocno na tym wzniesieniu się rozciągnęła, a w czołówce pozostało dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice - Maciej Paterski i Białorusin Branislau Samoilau. Do przodu ruszył natomiast Rein Taaramae (Astana), który wypracował sobie około 2-minutową przewagę

Estończyk utrzymał prowadzenie do samej mety i wygrał Vuelta Cyclista a Murcia. Na bardzo wysokiej, 6. pozycji przyjechał Paterski, który potwierdził tym samym swoją świetną formę na początku sezonu. Miejsca na podium wywalczyli także Bauke Mollema (Trek Factory Racing) i Zdenek Stybar (Etixx-Quick Step).

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL