R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41338070 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Szymona Krawczyka z Jarocina
zwycięski rzut rowerem do przodu

 

Mistrz świata juniorów na torze
w dobrej formie przed startem w Katarze


Kolarski rzut rowerem do przodu w wykonaniu Szymona Krawczyka. Z lewej Sławomir Spławski. Tor samochodowy "Poznań", 22 września 2016.
Fot. Piotr Kurek 
 

Szymon Krawczyk z Jarocina (KTK Kalisz) wygrał dziś szosową rywalizację na torze samochodowym "Poznań". Tegoroczny mistrz świata juniorów w wyścigu punktowym - tytuł zdobył w lipcu w Szwajcarii, po dynamicznym finiszu, wyprzedził na ostatnich metrach o przysłowiowy błysk szprychy Sławomira Spławskiego (Merx Team) z Bogdanowa pod Obornikami. Ścigało się ponad sto osób, w tym kilka pań.

Rozpoczęli jazdę punktualnie o godzinie 17.55. Do pokonania było dwanaście rund. Na pierwszym okrążeniu próbował uciekać Bartosz Mikler z Jarocina. Ten zawodnik był dziś niezwykle aktywny i na kilku następnych rundach inicjował rozmaite ataki. Podobnie czynili młodzi zawodnicy z Sobótki, Gostynia i Kalisza oraz Jakub Kędziora, Radosław Kozal, Sławomir Spławski i Maksymilian Bieniasz.

Kiedy po jednenastu okrążeniach grupa wjechała razem na ostatnie, dwunaste, wiadomo było, że o wszystkim zadecyduje nie solowa akcja, a finisz z całego peletonu. Kibice zastanawiali się, czy podczas osiemnastego czwartku kolarskiego po raz siódmy w tym roku wygra Sławomir Spławski.


Oni będę reprezentować Polskę w Katarze: Szymon Krawczyk (z lewej) i Mikołaj Konieczny.
Fot. Piotr Kurek

Przebieg rywalizacji na ostatnich stu metrach wskazywał, że tak będzie, że zawodnik z Bogdanowa znów zatriumfuje. Na ostatnich kilkunastu metrach bardzo dynamicznie pojechał Szymon Krawczyk z Jarocina (KTK Kalisz), który dopędził młodego "Spławika" i tuż przed linią mety wykonał po mistrzowsku swoisty wyrzut roweru do przodu. To dało 18-letniemu zawodnikowi z Jarocina zwycięstwo. Drugi był Sławomir Spławski, trzeci Kacper Wójcik (Orlęta Gorzów Wielkopolski).

Zwycięzca ma 18 lat, trenuje kolarstwo piąty sezon. W lipcu tego roku podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w Szwajcarii zdobył złoty medal w wyścigu punktowym. W tym samym miesiącu, trochę wcześniej, wywalczył tytuł mistrza Europy we Włoszech w ominum (wieloboju). Jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu. Uczy się dobrze, lubi toruńskie pierniki, także tutejsze pierogi.


Trójka najlepszych w dzisiejszym wyścigu i prezes PTC Romuald Szaj.
Fot. Piotr Kurek

– Dziś po raz pierwszy wygrałem wyścig szosowy w silnej obsadzie na torze samochodowym "Poznań". Więcej w tym roku tu się już nie pojawię, gdyż będę się przygotowywał jako reprezentant Polski do szosowych Mistrzostw Świata w Katarze (9-16 października), gdzie wystartuję w wyścigu ze startu wspólnego. Oczywiście, że jako junior - mówił już o zmroku sympatyczny i wielce utalentowany kolarz.

                                                                           Piotr Kurek

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL