R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686732 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wojciech Sykała zwycięsko uciekał
przez ponad 50 kilometrów

 

Czwartek kolarski po raz szósty


Wojciech Sykała uciekał zwycięsko ponad 50 kilometrów.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, 26 maja, na torze samochodowym "Poznań" odbył się szósty w tym roku czwartek kolarski. Tym razem do pokonania było 15 rund, czyli 61290 metrów. Bohaterem dnia został Wojciech Sykała ze Złotnik (Tarnovia Tarnowo Podgórne), który przez ponad 50 kilometrów zwycięsko samotnie uciekał.

Na starcie stanęło ponad stu zawodników i kilka pań. Na trzeciej rundzie Wojciech Sykała z dwoma innymi zawodnikami odjechał od peletonu. I choć jego współtowarzysze ucieczki wkrótce zrezygnowali, to 22-latek ze Złotnik spod Poznania postanowił pokazać, jaką siłą kolarską dysponuje.


Finisz z peletonu okazał się zwycięski dla Sławomira Spławskiego.
Fot. Piotr Kurek

Napierw zyskał przewagę 19 sekund, następnie wzrosła ona do 32 sekund. Z rundy na rundę oddalał się od rywali, w którymś momencie aż do ponad jednej minuty i czterech sekund.

Ostatecznie, Wojciech Sykała samotnie wjechał na linię mety z czasem 1:23:32 h. Peleton pojawił się na finiszowej kresce 47 sekund za zwycięzcą, z którego najszybciej finiszował Sławomir Spławski.


Władysław Gładysiak i zabytkowy rower Lecznicy Rowerów Krzysztofa Nowaka.
Fot. Piotr Kurek

Czwartek kolarski - 26 maja 2016

CM20-M30
1. Wojciech Sykała, Złotniki
2. Slawomir Spławski, Bogdanowo
3. Kacper Szczepaniak, Strzelce Krajeńskie

M40-M50
1. Robert Horodecki, Szczecin
2. Grzegorz Bednarczyk, Luban
3. Pawel Rychlicki, Poznan

M60+
1.Slawomir Warach, Bełchatów
2. Grzegorz Ryżak, Poznań
3. Romuald Szaj, Poznań

Kobiety open
1. Marta Gogolewska, Wągrowiec
2. Klaudia Janik, Piła
3. Małgorzata Zellner, Poznań

Po przejechaniu czternastu rund, gdy peleton pokonywał pierwszy zakręt w prawo, jeden z zawodników jadących na czele zaczął hamować. Doprowadziło to do kraksy, w której uczestniczyło kilku kolarzy. Dwóch z nich, Krzysztof Orlik z Poznania i Dariusz Jamielucha z Poznania, zostało odwiezionych do szpitala.


Najlepsi uczestnicy dzisiejszego czwartku kolarskiego.
Fot. Piotr Kurek

Było to szóste spotkanie w ramach czwartków kolarskich. Pierwszy z nich (14 kwietnia) wygrał Artur Kozal z Mosiny, drugi (28 kwietnia) - Paweł Rychlicki z Poznania, trzeci (5 maja) - Marek Konwa z Leszna, czwarty (12 maja) i piąty (19 maja) - Sławomir Spławski z Bogdanowa. Dziś (26 maja) triumfował Wojciech Sykała ze Złotnik.

Czwartki kolarskie fotografuje z artystycznym zacięciem Krzysztof Nowak z Poznania. Dziś także to robił, objeżdżając tor samochodowy "Poznań" na rowerze górskim i szukając dobrych ujęć. Jego zdjęcia są do obejrzenia na Facebooku pod adresem Lecznica Rowerów. 

Z ostatniej chwili: Krzysztof Orlik i Dariusz Jamielucha, po opatrzeniu ich przez lekarzy, opuścili dziś (26 maja) szpital i wrócili do swych domów. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL