Jestes 41040447 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Artur Kozal wygrywa i bije rekord życiowy

12,3 km na torze samochodowym "Poznań"

Artur Kozal w kolejnych startach urywa sekundy i bije rekordy życiowe w czasówkach.

Artur Kozal (FTI Racing Team) wygrał dzisiejszą rywalizację w jeździe indywidualnej na torze samochodowym "Poznań". Utytułowany zawodnik pokonał dystans 12,3 km w czasie 00:14:48,128 i okazał się lepszy od trzydziestu siedmiu mężczyzn. To zarazem jego rekord życiowy.  Wśród pań pewnie triumfowała Anna Harkowska (Mazowsze Serce Polski) z rezultatem 00:17:11,221.

Drugie miejsce open wśród mężczyzn wywalczył Jan Modzelewski (Tarnovia Tarnowo Podgórne) - 00:15:09,619, trzeci był Kacper Kistowski (Merx Team) - 00:15:12,199.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że to już kolejny sukces Artura Kozala w tym roku w czasówkowej rywalizacji. Godne podkreślenia jest to, że poprawił on swój rekord życiowy o ponad 6 sekund, z czasu 00:14:54,125. Rezultat 00:14:48,12 oznacza, że zwycięzca jechał ze średnią predkością 49,86 km/h.

Aż siedmiu zawodników złamało granicę 16 minut. Poza pierwszą trójką mężczyzn, byli to także Arkadiusz Czarnecki (FTI Racing Team) - 00:15:21:704, Wojciech Zieliński (Quest Road) - 00:15:30,415, Sławomir Urbański (FTI Racing Team) - 00:15:40,296 i Piotr Przybył (Team Berotu) - 00:15:45,113.

Anna Harkowska, pięciokrotna srebrna medalista igrzysk paraolimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro, była najlepszą spośród dwóch pań. Druga była debiutująca w próbie jazdy na czas Julia Urabaniak (Skoda Auto Safety Bike team), jej wynik - 00:21:21:496.