R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308618 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Będzie jazda na całego!

 

Czwartek kolarski z Adrianem Teklińskim
i reprezentacją polskich torowców 

 
Adrian Tekliński w koszulce mistrza świata i jego koledzy z torowej reprezentacji Polski. Tor samochodowy "Poznań", 31 sierpnia 2017.
Fot. Piotr Kurek

To będzie ostatni czwartek kolarski (12 października) w tym roku na torze samochodowym "Poznań". Zapowiada się niezwykle ciekawie dla startujących i kibiców, gdyż po raz kolejny pojawią się w tym miejscu... Adrian Tekliński i jego siedmiu kolegów z torowej reprezentacji Polski.

Adrian Tekliński, mistrz świata w scratchu 2017, już od kilku lat ściga się na torze samochodowym "Poznań", szykując w ten sposób do ważnych imprez międzynarodowych. Podobnie Wojciech Pszczolarski . W tym roku swych sił próbowali tutaj także Daniel Staniszewski, Szymon Sajnok, Dawid Czubak, Szymon Krawcyzk i Bartosz Rudyk.

– Przyjeżdżamy w czwartek do Poznania, by sprawdzić formę kolarzy przed Mistrzostwami Europy w Kolarstwie Torowym w Berlinie. Przyjeżdżamy w ośmioosobowym składzie - mówi trener torowców i od kilku dni dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego Jacek Kasprzak. – Po raz pierwszy ścigać się będzie tutaj Alan Banaszek - podkreśla. 

W czwartek 12 października do pokonania będzie 10 rund, czyli 40830 metrów. Początek jazdy o godzinie 17.15, weryfikacja zgłoszeń od 16 do 17. 

Natomiast wyścig kolarski o puchar prezesa firmy Merx Ryszarda Kołackiego odbędzie się w sobotę 14 października o godzinie 14.00, też na torze "Poznań". Też będzie dziesięć rund do przejechania, po czym nastąpi w sali konferencyjnej Automobilklubu Wielkopolski uroczyste podsumowanie czwartków kolarskich 2017. 

Warto być w czwartek i także w sobotę w tym ważnym dla polskiego kolarstwa miejscu, jakim jest tor samochodowy "Poznań". 

                                  Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL