R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41129434 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-13
Robert Żmudzin najszybszy na finiszu

 

Wyścig kolarski na torze "Poznań"


Robert Żmudzin jedzie po zwycięstwo. Z lewej Piotr Pawłowski, z prawej Sławomir Spławski.
Fot. Piotr Kurek


Prawie stu kolarzy, w tym trzy kobiety, ścigało się dziś na torze samochodowym "Poznań". W zależności od kategorii wiekowej, mieli oni do pokonania od 5 do 15 rund. Na tej najdłuższej trasie triumfował Robert Żmudzin (rocznik 1988) z Wolsztyna, reprezentujący poznański FTI Cycling.


Kolarze rozpoczęli jazdę o godzinie 18.30.
Fot. Piotr Kurek

– Przed wejściem w ostatni zakręt na prowadzeniu był kolega i zarazem nasz trener/ instruktor z FTI Cycling Artur Kozal - mówi Robert Żmudzin. – Kiedy zszedł z prowadzenia, ja pociągnąłem bardzo mocno do przodu. Udało się wygrać, choć czułem, że po moich obu stronach kolarze też szybko pędzili.


Sławomir Spławski (od lewej), Zygmunt Krawczyk, Robert Żmudzin i Artur Kozal.
Fot. Piotr Kurek

Wolsztynian przyznał, że lubi startować na torze samochodowym "Poznan". – Dziś wygrałem, byłem pierwszy w gronie prawie stu kolarzy. To cieszy, to raduje. 23 kwietnia, podczas "czwartku kolarskiego", też byłem pierwszy. To moja druga wygrana w tym roku w tym miejscu, zapewne nie ostatnia - cieszył się dziś przed wieczorem na torze "Poznań" wolsztynianin.


Trzy dzielne panie: Martyna Chlebosz, Marta Gogolewska i Anna Harkowska.
Fot. Piotr Kurek

Drugi był Piotr Pawłowski (Sobótka), trzeci Sławomir Spławski (Bogdanowo).

W poszczególnych kategoriach zwyciężali: kobiety - Anna Harkowska (Szczecin), M80 - Jerzy Drewnik (Poznań), M70 - Stanisław Paterka, M60 - Zygmunt Krawczyk (Wrocław), M50 - Dariusz Leduchowski (Łódź), M40 - Piotr Pawłowski (Sobótka), M30 - Sławomir Spławski (Bogdanowo), cyklosport - Robert Żmudzin (Wolsztyn).

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL