R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888290 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Damian Miela dziś znów pierwszy,
czyli powtórka sprzed tygodnia

 

Szybkie 20 rund dla młodszych kolarzy


Kacper Kistowski (od lewej), Krzysztof Borkowski, Jakub Kędziora, Damian Miela i Marcin Karbowy - pierwsza piątka dzisiejszego wyścigu w ramach czwartków kolarskich.
Fot. Piotr Kurek

Damian Miela z Leszna (Strefasportu.pl MW Invest) wygrał dzisiaj (środa) wyścig w ramach czwartków kolarskich 2020. Przyjechał na metę przed pięcioma kolegami z udanego odjazdu - Kacprem Kistowskim (Merx Team), Marcinem Karbowym (Decathlon Poznań), Jakubem Kędziorą (Fun Pro Racing Team), Krzysztofem Borkowskim (Fun Pro Racing Team) i  Pawłem Wasińskim (Strefasportu.pl MW Invest). To jakby dokładna powtórka z ubiegłego tygodnia, gdy Damian Miela był pierwszy a Kacper Kistowski drugi.


Dziś do przejechania było 20 rund, czyli 82 kilometry, dla zawodników kategorii M1 i M2, do lat 49. Kobiety oraz mężczyzni od 50 roku życia wzwyż mieli do pokonania 12 okrążeń. Startowało ponad 90 osób, w tym kilka pań. Zaczynali jedenaście minut po godzinie 17, kończyli rywalizację po dziewiętnastej - tuż przed zmrokiem.

Już na pierwszej rundzie ruszyło do ataku ośmiu kolarzy. Wiedli ich Paweł Wasiński z Kąkolewa i Marcin Karbowy z Poznania. Na drugim okrążeniu czołowa grupa liczyła już czternastu zawodników. Na kolejnych skład liderujących szosowców amatorów zmieniał się liczebnie i personalnie.

Po przejechaniu połowy dystansu na śmiały atak zdecydował się Marcin Karbowy. Skoczyło za nim przytomnie pięciu zawodników: Damian Miela, Jakub Kędziora, Paweł Wasiński, Krzysztof Borkowski i Kacper Kistowski. Zgodnie współpracowali na następnych rundach i na ostatnią wjechali w ucieczkowym komplecie.

Najszybciej finiszował, jak przed tygodniem, Damian Miela (rocznik 1989). Był szybszy od Kacpra Kistowskiego, Marcina Karbowego, Jakuba Kędziory, Krzysztofa Borkowskiego i Pawła Wasińskiego.

Czas zwycięzcy - 01:50:20, jego średnia prędkość 44.59 km/h. Pierwsza czwórka miała ten sam czas, piąty Krzysztof Borkowski był na mecie cztery sekundy za zwycięzcą, Paweł Wasiński - trzynaście sekund

Piotr Pawłowski (Huzar Bike Academy Sobótka) był najszybszym zawodnikiem w rywalizacji panów po 50. roku życia. Za nim uplasowali się Franciszek Harbacewicz (JF Duet Goleniów) i Bogumił Głuszkowski (Cityzen Poznań).

Trzy najlepsze panie dzisiejszego dnia: Marta Gogolewska (Merx Team), Anna Harkowska (Mazowsze Serce Polski) i Agnieszka Krutnik (FTI Racing Team).

W kategoriach triumfowali: M1 - Damian Miela, M2 - Jakub Kędziora, M3 - Piotr Pawłowski (Huzar Bike Academy Sobótka), M4 - Bogdan Hałucha (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), kobiety - Marta Gogolewska (Merx Team).

                               Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL