R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329402 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Ogólnopolski wyścig mastersów w Pobiedziskach

 

W najbliższą niedzielę, 17 czerwca, w Pobiedziskach odbędzie się ogólnopolski wyścig kolarski masterów o puchar burmistrza tego miasta.

Pobiedziska od wielu lat przyjmują i goszczą kolarzy z całej Polski. Tegoroczny wyścig jest już szesnastym z kolei. W tym roku jest szczególna okazja, gdyż 750 lat temu Pobiedziska uzyskały prawa miejskie. Zmagania szosowych mastersów to dobry sposób na promocję gminy Pobiedziska i Szlaku Piastowskiego.

Start i meta na przedmieściu Pobiedzisk przy ulicy Kostrzyńskiej. Zawodnicy pojadą pierwsze trzy kilometry do Promna i później pokonywać będą 15-kilometrowe rundy (Promno-Biskupice-Jankowo-Góra-Promno), by następnie na dystansie 3 km zmierzać na finiszową kreskę.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska, tutejszy Ośrodek Kultury i Sportu, Wielkopolski Związek Kolarski, Zespół Szkół w Pobiedziskach oraz firma Petro-OIL. Zgłoszenia do wyścigu w dniu zawodów w godzinach 9.00 – 10.30 w biurze zawodów przy ulicy Kostrzyńskiej 21.

czas startu poszczególnych kategorii, dystans

godzina 11.00 - start kategorii I i 0               5 rund dystans 15 + 6 km = 81 km
godzina 11.05 - start kategorii II                   5 rund dystans 15 + 6 km = 81 km
godzina 11.09 - start kategorii III                  4 rundy dystans 15 + 6 km = 66 km
godzina 11.13 - start kategorii IV i V             3 rundy dystans 15 + 6 km = 51 km
godzina 11.15 - start kategorii młodzik          2 rundy dystans 15 + 6 km = 36 km
godzina 11.15 - start kobiet i VIP-ów            1 runda dystans 15 + 6 km = 21 km

 

Trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzyma puchary, dyplomy - kolarze, którzy zajmą miejsca od pierwszego do szóstego. Organizatorzy gwarantują napoje oraz posiłek dla wszystkich zawodników.

Sędzią głównym wyścigu w Pobiedziskach jest Sławomir Marczewski z Legnicy. Organizacyjnie nad całością czuwają dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Pobiedziskach Barbara Biniszkiewicz oraz Bogdan Bartkowiak (prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów) i Tadeusz Kubiak (wiceprezes PTC).

 

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL