R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308637 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Artur Kozal najszybszy przed zmierzchem

 

Ponad 100 osób wystartowało w czwartek
w wyścigu szosowym na torze "Poznań"


Pierwsza piątka: Artur Kozal, z lewej Mikołaj Gutek, z prawej Łukasz Rakoczy, za nimi Michał Górniak i Dominik Wiewiór.
Fot. Piotr Kurek

24 kwietnia szosowcy Poznania oraz Wielkopolski spotkali się na torze samochodowym "Poznań", by uczestniczyć w sportowej rywalizacji w pierwszym w tym roku czwartku kolarskim: w wyścigu na dystansie 44 kilometrów. Wystartowało ponad 100 zawodników, w tym jedna kobieta Joanna Zbroszczyk. Triumfował Artur Kozal z Mosiny.

Wszyscy zawodnicy wystartowali razem, by pokonać dystans 10 rund, czyli 41 kilometrów. Początek wyścgu został zaplanowany na godzinę 18.30, ale z uwagi na większą niż się spodziewali organizatorzy liczbę chętnych (ponad 100 - swoisty rekord), wyścigowa jazda rozpoczęła się o godzinie 18.45.

Działo się, działo się, działo się! To był niezwykle udany początek sezonu szosowego ścigania się w Poznaniu. Na torze samochodowym "Poznań" rywalizowali utytułowani kolarze, jak Artur Spławski z Bogdanowa czy Robert Płotkowiak z Poznania, by wspomnieć tylko o tych zawodnikach, którzy w swej sportowej biografii mają zapisane tytuły wicemistrza świata lub mistrza świata mastersów.
 


Artur Spławski (od lewej), Łukasz Rakoczy, Artur Kozal, Przemysław Wegner, Jan Szymański (medalista IO w Soczi), Luiza Złotkowska (medalistka IO w Soczi), Piotr Siebert. Tor "Poznań", 24 kwietnia 2014.
Fot. Piotr Kurek

Tempo jazdy od pierwszych metrów było niezwykle szybkie. Gdzieś po pokonaniu połowy dystansu do przodu wyrwała się piątka zawodników, którzy szybko pedałując nie dali się doścignąć peletonowi. Na finiszu swą klasę pokazał Artur Kozal z Mosiny, który wygrał w pięknym stylu pierwszy w tym roku czwartek kolarski. Pierwszy z peletonu, za pierwszą piątką, finiszował Sławomir Spławski.

Czwartek kolarski, 24 kwietnia 2014 - wyniki
1. Artur Kozal, FTI Cycling Team
2. Mikołaj Gutek, Tarnovia Tarnowo Podgórne
3. Łukasz Rakoczy, Ludora Poznań
4. Michał Górniak, Duda-Cars Rybczyński MTB Team
5. Dominik Wiewiór, Tarnovia Tarnowo Podgórne
6. Sławomir Spławski, Air Bike MTB Team Wągrowiec

To był na swój sposób niezwykły wyścig, gdyż uczestniczyło w nim ponad 100 zawodników. Peleton, nie tylko zwycięzcy, jechał ze średnią prędkością prawie 44 kilometrów na godzinę.

Początek został uczyniony, 15. kolejnych czwartków kolarskich - przed nami. Oby były, jak ten inaguracyjny - na ponad 100 kolarzy i jedną damę oraz te szybkie tempo, ponad 40 kilometrów na godzinę.

                                      Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL