R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329172 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Święto rowerów na Smochowicach

 

II eliminacja Mistrzostw Polski
w kryterium ulicznym z imponującą pulą nagród


Można być bardziej niż przekonanym, że 17 maja na poznańskich Smochowicach pojawią się dawne gwiazdy polskiego kolarstwa - Zenon Czechowski (od lewej) i Ryszard Szurkowski. Poznań - Smochowice, 2012 rok.
Fot. Piotr Kurek

XVI Międzynarodowy Wyścig Uliczny Poznań-Smochowice o Puchar Firmy PAMA Mariana Paździora, będacy zarazem II eliminacją Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym, zostanie rozegrany 17 maja. Zapowiada się wielkie święto rowerów i kolarstwa, także z udziałem przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Jutro na ulicy Sianowskiej na rowerach i w kaskach pojawi się zapewne ponad 700 osób.

W zawodach uczestniczyć będą najmłodsi zawodnicy i zawodniczki z kategorii żak i młodzik, mastersi oraz elita i U23. Wszyscy ścigać się będą na 2,6-kilometrowej rundzie prowadzącej ulicami osiedla Krzyżowniki - Smochowice w Poznaniu. Zawodnicy i zawodniczki rywalizujący o Mistrzostwo Polski w Kryterium Ulicznym pokonają 20 rund. Wyścig zostanie rozegrany zgodnie z punktacją - 2 i 1 pkt. na każdym okrążeniu, 5, 3, 2, 1 pkt. na co piątym okrążeniu, a na ostatnim punkty będą mnożone podwójnie.

Mastersi oraz przedstawiciele kategorii cyklosport będą mieć do przejechania 15 okrążeń, a młodzicy i żacy - 6.

Pula nagród jest imponująca - wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zwycięzcy w kategorii elita kobiet i mężczyn oraz orlicy, także mastersi oraz zawodnicy cyklosportu otrzymają nagrody finansowe w wysokości 1500 złotych oraz puchary.

 

Impreza na Smochowicach będzie także wielkim świętem sportowym przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Na zwycięzców w tych kategoriach czekają rowery, nagrody i puchary.

Marian Paździor, szef firmy PAMA - 50 lat związany z kolarstwem, organizuje te zawody sam, bez wsparcia miejscowych radnych. Zapowiada się impreza, jakiej Smochowice do tej pory nie widziały. Swe słowa kieruję, przede wszystkim, do rodziców: zabierzcie w sobotę swe pociechy oraz ich rowery i kaski na Sianowską 38. Będzie się działo, a patronat nad imprezą roztoczyli i będą obecni - Ryszard Szurkowski i Zenon Czechowski, znakomici przed laty polscy szosowcy.

                                                            Piotr Kurek

17 maja 2014
XVI Międzynarodowy Wyścig Kolarski Poznań-Smochowice

Organizator: Firma PAMA, Teresa Rostkowska, Marian Paździor
Gdzie: Poznań - Smochowice, ul. Sianowska 38
Start: godzina 12. Biuro zawodów czynne od godziny 8 do 12. Wyścigi szosowe w kategoriach: żak i młodzik, mastersi oraz elita i U23. Mistrzostwa Polski przedszkolaków. Odbędą się także wyścigi uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, jak również III etap Małego Wyścigu Pokoju.
Więcej informacji: http://www.pzkol.pl/kolarstwo_szosowe/ii_eliminacja_mp_w_kryterium_ulicznym-s4848.html


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL