R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41332093 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Katarzyna Pawłowska
jedzie na podbój Kataru

 

Od 4 do 7 lutego Ladies Tour of Qatar


Tak było przed rokiem. Od 4 do 7 lutego 2014 roku 90 najlepszych zawodniczek świata ścigać się będzie w szóstej edycji Ladies Tour of Qatar.
Fot. A.S.O./B. Bade 

Od dniach od 4 do 7 lutego 2014 odbędzie się Ladies Tour of Qatar, czyli kolarska rywalizacja szosowa najlepszych kobiet świata pośród pustynnych piasków Bliskiego Wschodu. Ścigać się będzie elita pań z całego globu, w sumie 90 zawodniczek z 15 zespołów. W tym gronie znajdzie się Katarzyna Pawłowska, dwukrotna mistrzyni świata na torze, reprezentująca w tym roku holenderską ekipę Boels Dolmans.

Wyścig w Katarze, tak na dobrą sprawę, rozpoczyna tegoroczne ściganie elity kobiet na najwyższym poziomie. Będzie to szósta edycja imprezy, którą w poprzednich latach wygrywały: Holenderka Kirsten Wild - trzy razy (2009, 2010 i 2013) i Holenderka Ellen Van Dijk (2011) i Niemka Judith Arndt (2012).

Holenderka Kirsten Wild nie tylko trzy razy triumfowała w klasyfikacji generalnej, ale i też wygrała sześć etapów. Włoszka Giorgia Bronzini odniosła trzy etapowe zwycięstwa.


Wiatr i piasek będą największymi utrudnieniami dla zawodniczek.
Fot. A.S.O./B. Bade

Zespoły wystartują w 6-osobowych składach. Kasia Pawłowska ścigać się będzie po raz pierwszy na Bliskim Wschodzie, mając obok siebie znakomite zawodniczki: Ellen Van Dijk, Brytyjkę Elizabeth Armitstead, Niemkę Romy Kasper, Christine Majerus z Luksemburga oraz Holenderkę Marieke Van Wanroij.

Kolarki będą miały do pokonania cztery etapy, z których najdłuższy liczyć będzie 112, 5 km (5 lutego), najkrótszy zaś 85 km (7 lutego). Największą dlań przeszkodą będzie wiatr i piasek. Na zwyciężczynię wyścigu czeka nagroda finansowa w wysokości 1200 euro, za pierwsze miejsce na etapie organizatorzy płacą 400 euro. Pula nagród wynosi 21630 euro.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL