R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41338402 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Zawodnicy Pro Touru
kontra krajowa czołówka

 

Jutro zaczynają się Mistrzostwa Polski
w Kolarstwie Szosowym 2012


Tomasz Marczyński przed rokiem zdobył w Złotoryi dwa tytuły mistrza Polski, ale w Jędrzejowie i Sędziszowie nie wystartuje.

Kolarskie mistrzostw Polski, które w środę rozpoczynają się w Jędrzejowie i Sędziszowie, zapowiadają się jako konfrontacja zawodników ścigających się w grupach ProTouru z krajową czołówką. Stawką są nie tylko tytuły, ale i nominacje do ekipy olimpijskiej.

Najważniejszymi wydarzeniami mistrzostw będą wyścigi elity mężczyzn. W czwartek odbędzie się rywalizacja w jeździe na czas na dystansie 50 kilometrów, a w niedzielę wyścig ze startu wspólnego na blisko 250-kilometrowej trasie.

Przyjazd na mistrzostwa zapowiedzieli niemal wszyscy polscy kolarze z zawodowych grup zagranicznych, z Sylwestrem Szmydem, Maciejem Bodnarem czy Michałem Kwiatkowskim. Bardzo interesująco zapowiada się szczególnie walka Bodnara z Kwiatkowskim na trasie czasówki. Może ona zadecydować o tym, który z nich wystąpi w tej konkurencji na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Obaj pokazali, że są znakomitymi "czasowcami" podczas majowego wyścigu Giro d'Italia. Do walki będą zapewne próbowali się włączyć kolarze grup krajowych, choć większość z nich nastawia się raczej na wyścig niedzielny.

Dyrektorzy sportowi, a także zawodnicy z rodzimych zespołów, traktują mistrzowski wyścig bardzo prestiżowo, pragnąc udowodnić, że nie ustępują umiejętnościami kolegom uczestniczącym w imprezach światowej rangi. Na ich korzyść działać będzie fakt "przewagi liczebnej" i wykorzystanie całej drużyny, pracującej na swego lidera. "Cudzoziemcy" zdani będą natomiast na własne siły i samotną rywalizację z koalicją krajowych ekip.

Wyścig ze startu wspólnego odbędzie się na okrężnej trasie, wytyczonej w pagórkowatych okolicach Sędziszowa, gdzie zlokalizowano start i metę. Teren i dość wąskie, kręte drogi sprzyjać będą ucieczkom, ale wiele zgłoszonych do rywalizacji ekip nastawia się raczej na próbę rozstrzygnięcia wyścigu w końcówce. Wówczas do głosu doszliby sprinterzy, a szybkich na finiszu zawodników w krajowym peletonie nie brakuje.

Program kolarskich mistrzostw Polski:
20 czerwca - jazda na czas juniorów i juniorek oraz niewidomych i niedowidzących
21 czerwca - jazda na czas elity kobiet i mężczyzn oraz orlików (do 23 lat)
22 czerwca - wyścig ze startu wspólnego juniorów i juniorek oraz niewidomych i niedowidzących
23 czerwca - wyścig ze startu wspólnego elity kobiet i orlików (do 23 lat)
24 czerwca - wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL