R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41310043 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Krzysztof Sujka znów najlepszy

 

W sobotę w Śremie odbyły się Mistrzostwa Polski
amatorów i mastersów w kolarstwie szosowym


Krzysztof Sujka w pięknym stylu, po trzynastu latach przerwy w czynnym uprawianiu kolarstwa, wywalczył dziś w Śremie tytuł mistrza Polski mastersów w kolarstwie szosowym.

Polski kolarz wszech czasów Ryszard Szurkowski w minionych kilkunastu dniach zapraszał do Śremu, gdzie w sobotę 18 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski amatorów i mastersów w kolarstwie szosowym z udziałem kobiet i mężczyzn. Startowało ponad 300 zawodniczek i zawodników. Tytuły mistrzowskie zdobyły trzy panie i kilkunastu mężczyzn. Najefektowniej finiszował Krzysztof Sujka, znakomity przed laty kolarz, rówieśnik Czesława Langa.

Kolarze w różnym przedziale wieku ścigali się w Śremie i jego okolicach. W zależności od kategorii wieku musieli przejechać od 48 km (dwie rundy) do 96 kilometrów (cztery rundy).

Gwiazdą imprezy w Śremie był Krzysztof Sujka (rocznik 1955) - rówieśnik Czesława Langa, kolarz szosowy startujący w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Olimpijczyk z Montrealu (1976) i Moskwy (1980), trzeci kolarz Wyścigu Pokoju (1979) swój największy sukces odniósł w 1978 roku w Republice Federalnej Niemiec, gdy w wyścigu szosowym amatorów wywalczył tytuł wicemistrza świata.


Mistrzowie Polski - wspólne zdjęcie. Obok zawodników burmistrz Śremu Adam Lewandowski i szef Komisji Masters Jan Bestry.
Fot. www.portalsremski.pl - Piotr Hoffmann

Łodzianin był najszybszy w wyścigu kategorii M50b (55-59 lat) i na finiszu w pięknym stylu wygrał z Lechosławem Michalakiem (Warszawa) i Leszkiem Jakuciem (Częstochowa). Krzysztof Sujka dystans 72 km przejechał w czasie 1 godziny 51 minut 44 sekund ze średnią prędkością 37,05 km/h.

– Tytuł mistrza Polski mastersów bardzo mnie cieszy. Wróciłem po trzynastu latach przerwy na szosę, do ścigania. Dziś dobrze mi się jechało po ulicach Śremu i drogach wokół tego miasta.

Udaną imprezę w Śremie zorganizowali działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów razem z władzami miasta i przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Koszulki mistrzów Polski mastersów w kolarstwie szosowym zwycięzcom wyścigów wręczał burmistrz Śremu Adam Lewandowski.


Trójka najmłodszych mastersów na podium w Śremie: Silvester Matusiak (1. miejsce - Warszawa), Emil Potręć (2.miejsce - Lublin), Kamil Maj (3. miejsce - Lublin). Z prawej Adam Lewandowski - burmistrz Śremu.

Tytuły w Śremie zdobyli:

Mężczyzni

AM20 - Jakub Jabłoński (Łódź)
M30 - Silvester Matusiak (Warszawa)
M40a - Andrzej Liwiński (Łódź)
M40b - Paweł Chałaśkiewicz (Pabianice)
M50a - Dariusz Leduchowski (Łódź)
M50b - Krzysztof Sujka (Łódź)
M60a - Jerzy Bylicki (Ksawerów)
M60b - Radosław Myszkowski (Aleksandrów Łódzki)
M70a - Stanisław Paterka (Głogów)
M70b - Wojciech Krzyżanowski (Gdańsk)
M80a - Jerzy Leśniak (Kołobrzeg), rocznik 1929


Prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj (z lewej) może mieć powody do satysfakcji: zorganizował udane Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym amatorów i mastersów oraz w kategorii M60a zajął trzecie miejsce.

Kobiety

AK20 - Katarzyna Rzepecka (Wrocław)
AK30 - Katarzyna Szczurek (Kraków)
AK50 - Danuta Olendziwicz (Grodków)

Wyniki Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym amatorów i mastersów na stronie www.datasport.pl

Ładne zdjęcia ze Śremu można obejrzeć na stronie
http://portalsremski.pl/Aktualnosci/Sport/2011-06-18/Amatorzy-dwoch-kolek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL