R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393265 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Artur Kozal wrócił do wygrywania

 

Deszcz nie przeszkodził kolarzom

 

Artur Kozal potwierdził swe umiejętności w szybkim finiszowaniu. 27 maja znów był pierwszy podczas czwartku kolarskiego.
Fot. Piotr Kurek

Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team) wygrał dzisiejszy czwartek kolarski. Uczynił to w ładny sposób, po skutecznym finiszu z 12-osobowej grupy, która odjechała reszcie zawodników po piątej rundzie, zwiększała swą przewagę nad nimi przez następne 40 km i między sobą stoczyła walkę o zwycięstwo.
 
Kiedy kolarze amatorzy wjeżdżali na teren toru samochodowego "Poznań", padał deszcz. Raz mocniej, raz mniej intensywniej. Nie była to zbyt dobrze nastrajająca okoliczność, by ścigać się na 15 rundach, czyli 61 kilometrach.
 
– Jeśli deszcz będzie mocniej kropił, skrócimy wyścig - powiedział przed startem Romuald Szaj, główny organizator czwartków kolarskich. Nie było jednak takiej potrzeby, gdyż po 18.30 warunki pogodowe stały się sprzyjające dla pasjonatów szosowej rywalizacji. Przestało padać, pojawiło się słońce, tor dość szybko stał się prawie suchy.
 
Dzisiejszy wyścig rozstrzygnął się praktycznie po pięciu rundach, gdy poszedł atak. Mocny, zdecydowany, w wykonaniu dwunastu kolarzy. Skład odjazdu był mocny: Hubert Semczuk, Damian Miela, Artur Kozal, Jakub Kędziora, Piotr Lis, Paweł Jastrząb, Grzegorz Podgórski, Mateusz Mróz, Wojciech Borkowski, Jan Zugaj oraz dwóch juniorów młodszych: Michał Borowski (rocznik 2004) z Sobótki i Jakub Gilicki (2006) z Kalisza.
 
Dwunastka nie oszczędzała się. Zmieniali się na prowadzeniu. – Nie tylko ja szarpałem - mówił za linią mety Hubert Semczuk. Z kilometra na kilometr zwiększali przewagę nad resztą kolarzy. Ostatecznie wyniosła ona 1 minutę 12 sekund.
 
Najszybciej finiszował Artur Kozal przed Damianem Mielą i Hubertem Semczukiem. Zwycięzca na końcowej kresce wydał krzyk radości i dynamicznie uniósł w górę rękę. Nie ma się co dziwić, Pan Artur wrócił na sprawdzony przez siebie od lat szlak wygranych. To pierwsze jego zwycięstwo w tym roku podczas czwartków kolarskich.

                       Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL