R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632105 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wojciech Sykała zaslużenie dziś wygrał

 
 Wyścig w ramach czwartków kolarskich
 

Trzech najlepszych zawodników. 27 lipca 2021.
Fot. Piotr Kurek
 
Wojciech Sykała (Merx Team) wygrał dzisiejszy wyścig szosowy na torze samochodowym "Poznań". Triumfował zasłużenie, gdyż był inicjatorem skutecznego odjazdu i finiszował najszybciej z pięcioosobowej grupy. Impreza odbyła się we wtorek, ale w ramach czwartków kolarskich 2021.
 
Wojciech Sykała specjalnie nie oglądał się na rywali i już na początku wyścigu bardzo mocno nacisnął na pedały i odjechał grupie prawie 60 startujących. Popędzili za nim Paweł Jastrząb (Red Bajk) i Jan Modzelewski (Baszta Golczewo). Chwilę później do uciekającego Sykały dołączyli Jakub Kędziora (One Obsession), Marcin Karbowy (Decathlon Poznań), Wojciech Borkowski (FTI Racing Team) i Roman Janas (Alfapanel Team).
 
Ta piątka dała radę utrzymać przewagę 24 sekund nad peletonem, który w końcówce wyścigu na trzynastu rundach dość mocno się podzielił. Sykała zachował najwięcej sił i najszybciej finiszował, z przewagą kilku metrów nad rywalami. Jego czas - 01:11:32, średnia prędkość zwycięzcy 44,7 km/h. Drugi na mecie zameldował się Wojciech Borkowski, trzeci był Jakub Kędziora.
 
Startowali o 18.45, gdy temperatura powietrza wynosiła 26,4 st. Celsjusza. Dziś było - wiadomo, wakacyjny czas - mniej chętnych do ścigania (dokładnie 58). Jednym z nich był Szymon Łapsa z Zakopanego (WLKS Krakus, rocznik 2002), który specjalnie przyjechał do Poznania, by uczestniczyć w szosowej rywalizacji na torze samochodowym "Poznań".
 
W kategorii 50 lat i więcej trzy pierwsze miejsca zajęli: Andrzej Kistowski (Merx Team) przed Dariuszem Wojtkowiakiem (REAL 64-sto) i Lechem Ergangiem (Merx Team). Ścigały się cztery panie: triumfowała Marta Gogolewska (Merx Team) przed Kamilią Wójcikiewicz (Agrochest Team) i Wiktorią Hadelką (Decathlon Poznań).
 
                               Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL