R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41571889 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Autostradą na czas przez Most Rędziński

 

II Kolarski Wyścig Parami o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca


Stanisław Szozda i Ryszard Szurkowski pojadą w sobotę 27 sierpnia w wyścigu Autostradą na Czas na Moście Rędzińskim we Wrocławiu.

W sobotę 27 sierpnia, w ramach Dnia Otwartego Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, na Moście Rędzińskim i w jego okolicach odbędzie się II Wyścig Parami o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca. Trasa czasówki wynosi 10 kilometrów i wiedzie przez Most Rędziński.

W wyścigu wystąpią, między innymi, najbardziej utytułowani polscy kolarze: Ryszard Szurkowski, Stanisław Szozda (dwaj odwieczni konkurenci w jednej parze), Henryk Charucki, Jan Brzeźny, Jan Faltyn, Jan Jankiewicz, Zdzisław Komisaruk, Jerzy Sikora, Grzegorz Krężel oraz czołowi zawodnicy najlepszej polskiej grupy zawodowej CCC Polsat Polkowice z Łukaszem Bodnarem na czele.

Pojada również twórcy potęgi polskiego kolarstwa: trenerzy Dolmelu - Wrocław Mieczysław Żelaznowski, Wincenty Majka i prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul.

Trasa czasówki wynosi 10 km i wiedzie przez Most Rędziński.

Poprzednią edycję indywidualnego wyścigu Autostradę na Czas wygrał zawodnik Saxo Bank (grupa Alberto Contadora) Jarosław Marycz - nieobecny na obecnej edycji lecz usprawiedliwiony udziałem w tourze Vuelta a Espana.

Początek wyścigu Autostradą na Czas o godzinie 11.30. Lista startujących jest już zamknięta - 100 osób, 50 par. O godzinie 11.00 natomiast rozpocznie się jazda na rowerach przez Most Rędziński wszystkich chętnych, sobotnia Masa Krytyczna w stolicy Dolnego Śląska.

xxx


Most Rędziński – drogowy most wantowy nad Odrą, będący częścią autostrady A8 (Autostradowej Obwodnicy Wrocławia - AOW), jego budowa dobiegła końca.

Przeprawa będzie przechodziła nad Odrą oraz nad całą Wyspą Rędzińską, przy której znajdują się zabytkowe śluzy. Betonowa konstrukcja zawieszona zostanie na jednym 122-metrowym pylonie. Będzie to najwyższa tego typu konstrukcja w Polsce. Przeprawa będzie miała 612 metrów długości, a razem z dojazdowymi estakadami – 1742 metry. W każdym kierunku kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu.

Projekt mostu został wykonany przez Zespół Badawczo-Projektowy "Mosty - Wrocław" pod kierownictwem prof. Jana Biliszczuka. Wykonawcą mostu jest firma Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras. Koszt budowy obiektu wyniósł 576 mln złotych.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL